ЯК ПРОВОДИТИ ГІГІЄНУ АВТОМОБІЛЯ, АБИ ЗМЕНШИТИ РИЗИК ПОШИРЕННЯ COVID-19

Сьогодні, аби уникнути розповсюдження коронавірусу територією України, кожному автовласнику слід ретельно обробляти транспортний засіб у період його експлуатації. Jaguar Land Rover дослідив найнебезпечніші зони в автомобілях та розробив коротку інструкцію для їх ефективної дезінфекції.
 
Здебільшого коронавірус поширюється повітряно-крапельним шляхом — чхання, кашель, торкання рота руками, що призводить до поверхневого зараження. Тому місцями високого ризику у приватному автомобілі стають ті, що знаходяться у зоні дотику водія чи перебувають безпосередньо напроти рота та носа.
 
До зон високого ризику в автомобілі належать: кермо, важіль перемикання передач, перемикачі світла і склоочисників, ремені безпеки, дзеркала, дверні ручки, регулятори вікон, систем кондиціонування, аудіовізуальних систем, екранів, а також панель приладів, кришка паливного баку та самі ключі.

Ці зони потрібно ретельно обробляти після або перед експлуатацією авто, використовуючи дезінфікуючі серветки. Їх повсякчас потрібно мати в автомобілі. У нагоді можуть стати й інші засоби, якими лікарі радять користуватися у період розповсюдження вірусу.
 
Порядок проведення дезінфекції автомобіля:


  1. Проведіть гігієну рук та обробіть їх спиртовим гелем.
  2. Вдягніть на руки нітрилові рукавички.
  3. Приберіть та утилізуйте сміття із салону автомобіля: бардачка, кишень дверей, підстаканників, підлокітників, а також із багажного відділення та інших секцій.
  4. Дезінфікуйте зони підвищеного ризику, разом із ключами автомобіля.
  5. Залиште транспортний засіб і зачиніть двері.
  6. Зніміть рукавички та залиште у контейнері із загальним сміттям — вони не є біологічно небезпечними відходами.
  7. Повторіть гігієну рук зі спиртовим гелем.

Якщо ваша робота не дозволяє залишатися вдома і вимагає щоденної присутності на робочому місці за графіком — у робочі дні тижня варто поставити нагадування на мобільному телефоні. Це допоможе не забувати про гігієну авто, завчасно виходити з дому для його дезінфекції або згадати про це наприкінці робочого дня.
 
Під час поширення коронавірусу не варто перевозити одночасно багатьох пасажирів у автомобілі чи давати його для користування знайомим без важливих причин. Якщо ви користуєтеся не власним транспортним засобом і взяли його для експлуатації у водія після його самоізоляції або підтвердженої інфекції COVID-19 — слід звернутися за додатковою порадою до лікарів, оскільки може знадобитися ще ретельніше очищення автомобіля у додаткових зонах.

В Україні у зв’язку із запровадженням карантину офіційні дилерські центри Jaguar Land Rover працюють згідно з рекомендаціями МОЗ без відвідування клієнтів. Вони надають послуги з продажу, сервісу та тест-драйву у дистанційному режимі.
 
Клієнти можуть замовити товари чи послуги онлайн або за телефоном, а також отримати адресну доставку додому. Після кожного тест-драйву автомобілі проходять ретельну дезінфекцію, тому представник дилерського центру може провести безпечний для здоров’я тест-драйв у зручному для клієнтів місці.
 
Сьогодні українці можуть отримати нові авто з адресною доставкою від дилерського центру. Аналогічно відбувається і проведення сервісного обслуговування. До клієнта приїжджає, наприклад, представник дилерського центру, автомобіль забирають на автовозі для сервісу, а ввечері повертають.
 
Дилерські центри Jaguar Land Rover проводять щоденну дезінфекцію автомобілів для клієнтів. Утім, водіям також необхідно додержуватися головних порад із дотримання гігієни в авто.