ТЕХНОЛОГІЯ JAGUAR БУДИТИМЕ ВОДІЇВ

  • Технологія моніторингу стану водія Jaguar реагує на ознаки сонливого водія та входить до стандартної комплектації всіх моделей Jaguar.
  • Постійно опрацьовуючи данні спостереження, технологія заздалегідь попереджує сонного водія та спонукає його зробити перерву.
  • Дослідження показують, що кожен восьмий водій у Великобританії засинав за кермом*.
  • 25% ДТП зі смертельними наслідками ставалися через водіїв, які заснули за кермом**.
  • Результати досліджень також показали, що приблизно 37% водіїв настільки втомлювалися за кермом, що боялися заснути під час руху*.
  • Дивіться відео про монітор стану водія за посиланням: https://youtu.be/2Asw92Qf06Y.

 
Компанія Jaguar добре розуміє, що сьогодні життя для більшості є надто напруженим через тривалий робочий час чи довгі поїдки до місця навчання або потенційно напружені дороги. Ми настільки зайняті, що один із восьми водіїв у Великобританії визнає, що хоч раз засинав за кермом. Саме такі водії стають причинами 25% ДТП зі смертельними наслідками*.
 
У рамках концепції поліпшення життя водіїв і пасажирів компанія Jaguar розробила технологію Driver Condition Monitor (монітор стану водія), яка попереджає водія про появу ознак сонливості. Система отримує вхідні дані від тисячі сенсорів, деякі з яких оновлюють інформацію кожну тисячну частку секунди, включаючи електронну систему рульового управління з підсилювачем, вхідні сигнали педалей і загальну поведінку водія. Складні алгоритми аналізують все це, щоб точно визначити, чи не втомлюється водій.
 
Монітор стану водія, який входить до стандартної комплектації E-PACE та всіх моделей Jaguar, визначає, чи починає водій відчувати сонливість і за необхідності заздалегідь попереджає про необхідність зробити перерву. Панель приладів E-PACE відображає іконку кавової чашки і подає звуковий сигнал, якщо необхідно.
 
Директор благодійного фонду Автомобільної асоціації Едмунд Кінг заявив: «Статистичні дані про сонних водіїв шокують, тим більше, коли ви розумієте, що це проблема, про яку не завжди говорять на належному рівні. Слід вітати будь-які заходи, що допомагають знизити ризик втоми водіїв, такі як монітор стану водія Jaguar. Єдині справжні ліки від втоми – це відпочинок. Якщо водії відчувають втому або отримають попередження про можливу втому від керування , вони повинні зупинитися в найближчому безпечному місці, випити кофеїновий напій і трохи поспати».
 
Старший менеджер з атрибутів допоміжного та автоматизованого керування Девід Уіллі заявив: «Ми в Jaguar постійно стежимо за останніми досягненнями у сфері безпеки транспортних засобів і розробляємо інноваційні технології для поліпшення якості водіння, роблячи його більш безпечним і приємним. Монітор стану водія, а також ряд вдосконалених систем допомоги водієві (ADAS) входять до стандартної комплектації Jaguar».
 
Jaguar E-PACE також оснащений рядом інших передових систем допомоги водієві для забезпечення безпеки всіх, хто знаходиться в авто. Стандартна комплектація всіх моделей Jaguar включає автоматичне аварійне гальмування, систему підтримки смуги руху, круїз-контроль з обмежувачем швидкості, систему допомоги під час переднього та заднього паркування, а також камеру заднього виду.
 

Повернутися до новин

*Дослідження благодійного фонду Автомобільної асоціації «AA-Populus» від 11-17 вересня 2018 року. Онлайн-опитування серед 20 561 водіїв.

** Звіт про готовність до керування автомобілем 2016 року, Парламентська консультативна рада з безпеки транспорту (PACTS)