ДИРЕКТОР З ДИЗАЙНУ JAGUAR ОТРИМАВ ЗВАННЯ КОМАНДОРА ОРДЕНУ БРИТАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

  • Легендарний автомобільний дизайнер Ян Каллум отримав звання Командора ордену Британської Імперії за видатні заслуги в автомобільній індустрії.
  • Кар’єра Яна налічує більше чотирьох десятиліть, включаючи 20 років на посаді директора з дизайну Jaguar.
  • Основним досягненням в кар’єрі Яна стало оновлення дизайну бренду Jaguar та нагорода «Найкращий автомобільний дизайн», яку отримали моделі F-TYPE, F-PACE та I-PACE.

 
З нагоди офіційного дня народження королеви у 2019 році директор з дизайну Jaguar Ян Каллум отримав звання Командора ордену Британської Імперії. Ця нагорода, отримана за видатні заслуги в автомобільній індустрії, лише підтверджує той вагомий внесок, який Ян зробив у дизайн автомобілів на протязі чотирьох десятиліть своєї надзвичайної кар’єри.
 
Ян Каллумзаявив: «Для мене це велика честь отримати звання Командора ордену Британської Імперії з нагоди офіційного дня народження королеви. Я присвятив все своє життя дизайну автомобілів, та мені дуже пощастило, що впродовж своєї кар’єри я займався тим, що люблю, та працював із надзвичайно талановитими людьми. Моїм найбільшим досягненням стала трансформація дизайну Jaguar, яка відбулася з ним за останні 20 років, а також розробка дизайну першого повністю електричного кросовера Jaguar I-PACE, який отримав три нагороди в рамках премії «Автомобіль 2019 року». Я вдячний своїй команді, оскільки те визнання, яке я отримав, є результатом нашого спільного успіху».
 
Ян провів перші 12 років своєї кар’єри у Ford Design Studios, де він працював над розробкою дизайну Escort RS Cosworth і Ghia Via Concept, а пізніше став провідним дизайнером TWR Design, де він відповідав за Aston Martin DB7, Vanquish та DB9.
 
Із часу приєднання до Jaguar у 1999 роцi Ян створив креативну дизайн-команду світового рівня, заснував дизайн-філософію та відновив лінійку продуктів за допомогою визнаних дизайнів. Серед них F-TYPE – перший двомісний спорткар Jaguar з моменту виходу культового E- TYPE – салони модифікацій XE, XF та XJ, а також перших кросоверів F-PACE, E-PACE та найновішого повністю електричного I-PACE, який у квітні цього року отримав нагороди «Автомобіль 2019 року», «Найкращий автомобільний дизайн» і «Найбільш екологічно чистий автомобіль 2019 року».
 
Його визнано як одного із найбільш талановитих автомобільних дизайнерів, і у 2005 році Ян отримав звання Королівського дизайнера від Британської королівської спільноти мистецтв (RSA). У 2014 році він отримав Медаль Мінерви – найвищу відзнаку від Спільноти професійних дизайнерів, яка надається за життєві досягнення у дизайні.