JAGUAR LAND ROVER ПРАЦЮЄ НАД СТВОРЕННЯМ 3D КЛІЄНТСЬКОГО ДОСВІДУ ЗА ДОПОМОГОЮ ДИСПЛЕЯ HUD

  • В рамках дослідження наступного покоління прозорих дисплеїв HUD Jaguar Land Rover працює над розробкою нової 3D технології.
  • Завдяки цій технології на дисплеї буде відображатися стан дороги попереду, що допоможе значно зменшити час реакції на небезпеки на дорозі.
  • Інноваційна система також зможе забезпечити пасажирам 3D розваги в сумісних поїздках на автономних автомобілях у майбутньому.
  • Ці дослідження є частиною концепції Jaguar Land Rover «Розумний салон».

 
Компанія Jaguar Land Rover працює над розробкою наступного покоління прозорих дисплеїв HUD, які зможуть транслювати інформацію щодо безпеки на дисплей прямо перед водієм, а також дозволять пасажирам дивитися 3D фільми прямо зі своїх сидінь під час сумісних поїздок на автономних автомобілях у майбутньому.
 
Інженери працюють над новим потужним 3D прозорим дисплеєм HUD, на який виводитиметься інформація щодо підтримки безпеки у дорозі: попередження про зміну полоси, виявлення небезпеки, навігаційні підказки. Також цей дисплей допоможе уникнути труднощів керування в умовах низької видимості при поганій погоді або в умовах недостатнього освітлення. Доповнена реальність додасть глибину сприйняття за умови нанесення важливих повідомлень на дорогу попереду.
 
Дослідження, які проводилися в Німеччині, показали, що використання стереоскопічних 3D дисплеїв в автомобілі скорочує швидкість реакції на «спливаючі» підказки та підвищує осмисленість дій водія під час керування.*
 
У майбутньому ця інноваційна технологія може використовуватися пасажирами для перегляду 3D фільмів. Технологія відстеження напрямку зору дозволить контролювати положення голови користувача та транслювати для нього 3D відео без використання індивідуальних екранів або стереоскопічних окулярів, які використовуються у кінотеатрах.
 
У майбутньому з повністю автономними автомобілями 3D дисплеї надаватимуть користувачам персоніфікований досвід та дозволятимуть кожному пасажиру автомобіля обирати свій власний вид розваг. Декілька пасажирів, які їздитимуть в одному автомобілі, насолоджуватимуться кожен своїм обраним медіа. Вони також зможуть переглядавати деталі маршруту, цікаві місця або просто дивитися фільми. Та все це можна буде переглядати незалежно від місця знаходження в автомобілі.
 
Дослідження проводиться у партнерстві з Центром передової фотоніки та електроніки (ЦПФЕ) Кембриджського університету. Його метою є розробка прозорого дисплея HUD, який забезпечуватиме ефект присутності та відтворюватиме інформацію якомога близько до реальності. Це дозволить водіям реагувати на загрози та підказки більш спокійно.

Дослідник інтерфейсу «користувач-машина» і прозорих екранів компанії Jaguar Land Rover Валеріан Мейджерінг заявив: «Розвиток віртуальної та доповненої реальності рухається надзвичайно швидко. Це поєднання використовує найкращі з доступних технологій та допомагає нам розробляти додатки спеціально для автомобільної індустрії. Завдяки йому користувачі отримують більш яскравий досвід та, до того ж, воно наближує нас до нашої мети – безпечнішого, більш інтуїтивного та розумного майбутнього для кожного».
 
Професор Дапінг Чу, директор Центру фотонних приладів і сенсорів, а також директор Центру передової фотоніки та електроніки, стверджує: «Ця програма – це передова розробок віртуального простору. Ми працюємо з концепціями і компонентами, які у майбутньому стануть фундаментом сумісних подорожей в автономних автомобілях. Партнери ЦПФЕ – це гравці світового рівня, залучені від кожної сфери виробничого ланцюга. Їх залучення надає унікальну можливість вплинути на розвиток суспільства та у майбутньому підвищити цінність наших компаній».
 
Дослідження наступного покоління прозорих дисплеїв HUD є частиною розробки концепції Jaguar Land Rover «Розумний салон»: застосування технологій, поєднання яких створює в салоні автомобіля персоналізований простір як для водія, так і для пасажирів. Покращені умови безпеки, розваги і функції забезпечення комфорту – все це стане частиною майбутнього автономних автомобілів.
 
Всі ці інновації ведуть компанію Jaguar Land Rover до її мети – зробити умови для життя суспільства більш безпечними та здоровими, а довкілля чистішим. Постійно впроваджуючи інновації та адаптуючи свої продукти і послуги під мінливий світ, компанія зосереджена на досягненні майбутнього з нульовими викидами, відсутністю аварій та заторів.
 
* Стереоскопічні 3D інтерфейси користувача: дослідження потенціалу та ризиків встановлення 3D дисплеїв в автомобілі; Нора Брой, Штутгарт [2016 рік]