В’ЇЖДЖАЮЧИ У ВЕСНУ: ЯК ПРОДОВЖИТИ ТЕРМІН ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЯ

 • 6 пунктів, на які треба звернути увагу після зимової експлуатації транспортного засобу
 • Продовжена експлуатація авто та перепродаж за вищою вартістю безпосередньо залежать від якісного догляду упродовж терміну володіння автомобілем
 • Головне правило діагностики і догляду за авто – це відвідування лише офіційних сертифікованих центрів автомобільного бренду

 
Хоча цього року зима і не була суворою, та власникам все ж слід перевірити автомобілі перед весняними подорожами. По-перше, з настанням потепління, нехай навіть і у 10°C – ми відчуваємо, що поведінка авто змінюється. А по-друге – рано чи пізно доведеться його оглянути: так чому ж не розпочати весну з діагностики та впевненості в ідеальному стані свого автомобіля?
 
Отже, на що звернути увагу під час весняної перевірки вашого автомобіля – у матеріалі Jaguar Land Rover.
 

  1. Ходова частина автомобіля

Перед весняним періодом потрібно обов’язково продіагностувати ходову частину. Регулювання розвалу-сходження — ось те, чого найбільше потребує автомобіль після будь-якої зими, нехай навіть і без надзвичайно низьких температур.
 
Якщо значення кутів, під якими встановлені колеса, не відповідають параметрам від автовиробника — авто втрачає курсову стійкість, а гума зношується швидше. Контроль кутів встановлення коліс — це гарантія відсутності аварійної деформації деталей, які особливо страждають взимку.
 
Українські водії знають: у країні є такі дороги, що проблему зі світовим накопиченням пластику можна вирішити вмить. Вдала ідея для дорожньої інфраструктури, яку ще 2002 року запатентували інженери індійської компанії — пластик необхідно переробляти та укладати замість асфальту. Адже щовесни асфальт тане під променями сонця, а пластик розкладається століттями.
 

  2. Щітки склоочисників

Зимова експлуатація автомобіля – основна з причин, чому необхідно перевірити склоочисники, а зокрема — щітки. Після зимового снігу та дощів вони починають залишати патьоки на лобовому склі, а полоси від вологи — не найкращий пейзаж для переднього огляду. Кант щітки, зачищаючи лід та мерзлий сніг, покривається шаром нальоту, пошкоджується та зношується швидше. Частково вона втрачає гнучкість та навіть заламується, і як наслідок – лобове скло зчищається не ідеально, а здебільшого — відверто погано.
 
Заміну швидкозношуваних елементів можна швидко здійснити у будь-якому офіційному сервісному центрі Jaguar Land Rover у 5 найбільших містах України.

 

  3. Гума і диски — однаковий розмір, однаковий стан

Для кожного автовласника очевидним є факт: з настанням фінального потепління необхідно замінити зимову гуму на літню. Тим паче, з огляду на останню зиму в Україні – до квітня можна не чекати. Якщо стан гуми з попереднього літнього сезону задовільний, можна спокійно використати її. Але важливо пам’ятати: на одній вісі автомобіля потрібно встановлювати гуму однакового радіусу — на обидва колеса.
 
Обов’язково зверніть увагу: не лише однаковий радіус шин, але і приблизно однаковий стан. Якщо одна значно більше зносилася за попередній сезон — потрібно замінити. Потрапивши на сервіс, витратьте час і за один раз закрийте всі «зимові» питання. Офіційні сервісні центри подбають про те, щоб ваше керування було безпечним.
 
Водночас гуму не обов’язково везти додому — наприклад, в офіційних дилерських центрах Jaguar Land Rover її можна залишити для зберігання. На спеціальному складі точно не буде температурних коливань — перед наступною зимою колеса подякують. До того ж, у листопаді знову потрібно їхати у це ж місце для заміни шин — то чому ж не зекономити на силах, часі та власному просторі?
 
Разом із тим, варто оглянути диски на предмет зношення та пошкоджень: чи потрібна реставрація? Можливо, варто придбати нові. Фахівці у дилерських центрах точно допоможуть визначити, чи потребує ваш автомобіль опції додаткової роботи з дисками.
 

  4. Кондиціонування

Перебуваючи в офіційному дилерському центрі на повній діагностиці – перевірте систему кондиціонування. Можливо, варто додати фреон.
 
Це турбота не лише про авто, але і власний гаманець. Щасливчики, які жодного разу не ремонтували кондиціонер в авто будь-якого бренду, навіть не здогадуються про вартість — а це задоволення не з найдешевших. Тому краще вчасно доглядати за кондиціонером, аби потім не зіштовхнутися з дорогим ремонтом.
 
Особливо перевірити кондиціонер потрібно, якщо ви довгий час цього не робили. Водночас, якщо водій забув хоча б декілька разів увімкнути кондиціонер узимку в теплому приміщенні, — може відбутися пересихання елементів системи.

 

  5. Детейлінг — увага до дрібниць

Детейлінгом називають процес всебічного обслуговування авто, де кожна деталь підлягає огляду. Автомобіль – це щось на кшталт живого організму, про який треба піклуватися. Саме детейлінг допоможе максимально наблизити авто після зими до його початкового стану – спробуйте відрізнити від салонних авто!
 
Регулярний детейлінг захищає транспортний засіб від шкідливого впливу навколишнього середовища, зокрема опадів: град і сніг ніколи не були друзями для автомобілів. До того ж, послуга подовжить термін експлуатації авто.
 
Коли майбутній власник планує придбати автомобіль, не кожен готовий до того, що авто втрачає у вартості щороку. Якраз це стає основною статтею витрат у перші 5 років. Регулярний детейлінг – це підвищення шансів, що згодом ви зможете продати авто дорожче — адже воно майже не втратить салонний вигляд.
 
Багато брендів преміум класу також пропонують послугу придбання та продажу вживаних автомобілів. Наприклад, у дилерській мережі Jaguar Land Rover діє спеціальна програма з продажу сертифікованих автомобілів з пробігом — Jaguar Land Rover Approved. Власники автомобілів Jaguar та Land Rover можуть продати свої авто у дилерських центрах та придбати нові. І саме додатковий догляд за авто з боку власника упродовж терміну володіння підвищує вірогідність продажу за вищою вартістю — адже сервіс здійснювався постійно, отже авто у чудовому стані відповідно. У дилерських центрах Jaguar Land Rover автомобілі перевіряють за 165 пунктами, тому усі моменти автомобілів з пробігом визначаються детально і прозоро.
 
Водночас за програмою Approved аналогічно можна і придбати вживаний автомобіль в офіційних дилерських центрах — він детально перевірений, сертифікований, максимально наближений до початкового стану та з гарантією на 2 роки.
 

  6. Перевірка лобового скла і кузова на мікротріщини

Не помітивши на лобовому склі пошкодження від дрібного гравію, автомобіліст ризикує потрапити під хвилю майбутніх проблем. Під час діагностики скла та кузова фахівці швидко виявляють, чи ідеальний їх постзимовий стан, чи все ж потрібне втручання. Якщо вчасно не усунути проблемні зони локальним ремонтом — може розвинутися тріщина.
 
Кожному автовласнику варто пам’ятати головне правило щодо перевірки авто після зими – це відвідування лише офіційних сертифікованих центрів автомобільного бренду. Вибір СТО через рекомендацію друзів — це власний ризик.
 
Бренд директор Jaguar Land Rover в Україні Андрій Ханін вважає, що вибір правильного місця обслуговування автомобіля — це запорука його продовженої експлуатації. Обираючи офіційні дилерські центри автомобільного бренду, власник може бути впевнений в якісній експертизі та гарантованому сервісі. «Не варто ризикувати авто, віддаючи його до рук майстрів в СТО поблизу вашого місця роботи чи дому. Так, це може бути зручно з погляду логістики — та це стратегічна помилка. Автомобілі, а особливо класу преміум, повинні обслуговуватися в офіційних сервісних центрах: це впевненість у довгій експлуатації та перепродажу за вищою вартістю», — підкреслює Андрій Ханін.
 
Ну і звісно, не забуваємо про останні штрихи. Це — остаточне звільнення багажного відділення від зайвих речей. Узимку там подорожували щітки, зимова рідина омивача, очищувачі скла, зимові рукавички та інші речі. Настав час весняного очищення: позбавляємося зайвого та вступаємо у весняний період без непотрібної ваги.
 
Кожному приємно подорожувати у доглянутому авто: це стосується навіть таких дрібниць, як аромат у салоні. Новий весняний аромат освіжувача повітря здатен миттю підняти настрій та викликати позитивні емоції. А оновлені музичні треки, завантажені спеціально для сонячного настрою — це додаткова насолода під час керування улюбленим авто.