ПЕРЕД НОВИМ СЕЗОНОМ FORMULA E ПОКАЗАЛИ НОВИЙ ЕЛЕКТРОКАР ДЛЯ ПЕРЕГОНІВ JAGUAR I-TYPE 5

Команда Jaguar Racing продемонструвала новий електричний гоночний автомобіль Jaguar I-
TYPE 5 із сучасним двигуном

• Переможний склад пілотів — Сем Бьорд та Мітч Еванс — виборюватимуть бали у 7-му сезоні
серії «повністю електричних» перегонів
• Jaguar знову змагатиметься вже на офіційному чемпіонаті світу, оскільки серія перегонів на
електромобілях ABB FIA Formula E розпочне свій 7-ий сезон у новому статусі
• Jaguar продовжує втілювати філософський принцип «Перегони заради інновацій»,
випробовуючи новий кокпіт із екологічно безпечних матеріалів
• Команда Jaguar Racing повернеться до Сантьяго 16 січня, аби взяти участь у перших з
14 перегонів

У рамках віртуальної презентації – за 50 днів до сьомого сезону чемпіонату світу ABB FIA Formula E – команда Jaguar Racing представила електричний гоночний автомобіль нового покоління — Jaguar I-TYPE 5.

Сезон Formula E 2020/21 є першою «повністю електричною» серією перегонів, яка отримала повний статус чемпіонату світу за рішенням Міжнародної автомобільної Федерації (FIA) — керівного органу цього виду спорту. Тепер чемпіонат світу називається ABB FIA Formula E.

Електрокар Jaguar I-TYPE 5, з яким наразі світ знайомий лише віртуально – це одномісний електрокар із новим силовим агрегатом. Двигун будуть використовувати і в наступні два сезони. Інженери Jaguar Racing підвищили його ефективність, зменшили масу та опустили центр ваги нижче. Нова підвіска – для більших можливостей налаштування на конкретному треку, а надсучасний інвертор – для більшої швидкості та характеристик комутації. Для виготовлення інвертора використовували 24-каратне золото – через його надзвичайно високі електропровідні властивості.

Пілотувати новий гоночний автомобіль будуть Сем Бьорд та Мітч Еванс — одна з найсильніших пар пілотів у сітці Formula Е. Еванс перебуває у складі команди Jaguar Racing з 2016 року, тоді він і почав виступати на «повністю електричному» чемпіонаті. С. Бьорд, який вигравав етапи перегонів у кожному сезоні Formula Е, долучився до британської команди у цьому сезоні.

На чемпіонаті світу ABB FIA Formula E офіційним партнером Jaguar Racing стала компанія Dow. Із більш як 100-річним досвідом у галузі автомобілебудування, вона посилила Jaguar Racing експертизою у сфері матеріалознавства та новаторським духом, втіленим у платформі MobilityScienceTM. А також – технологіями, пов’язаними з використанням поліолефінів, поліуретанового акрилу, спеціальних хімічних речовин та силіконів. Серед решти головних партнерів Jaguar Racing – такі відомі компанії, як GKN Automotive, Viessmann та Castrol, а також офіційні постачальники команди Alpinestars та DR1VA.

У 7-му сезоні команда Jaguar Racing починає використовувати нові екологічно безпечні та стійкі матеріали, об’єднані спільною назвою TYPEFIBRE. Болід I-TYPE 5 має новий прототип кокпіта, виготовленого з екологічно безпечного матеріалу – його випробовуватимуть на швидкості в усьому світі, за різних температурних умов, навантажень та умов навколишнього середовища. Тестування відбуватиметься в рамках місії команди «Перегони заради інновацій», аби поділитися перевагами технологій для перегонів із дорожніми автомобілями. Як єдиний «повністю електричний» чемпіонат світу, саме Formula Е дозволяє тестувати та розробляти нові технології для електромобілів згідно з високим рівнем вимог.

Загалом Jaguar повернувся до перегонів у жовтні 2016 року, ставши першим виробником преміальних автомобілів, який долучився до серії «повністю електричних» вуличних перегонів чемпіонату світу ABB FIA Formula E. У 2019 році команда виграла E-Prix у Римі, що стало першою міжнародною перемогою команди Jaguar в автоспорті з 1991 року. У 2021 році команда Jaguar Racing планує продемонструвати ще вагоміший результат. На вулиці Сантьяго вона повернеться 16 січня 2021 року, аби взяти участь у перших з 14 перегонів. Такі перегони загалом відбудуться у 12 містах. Чемпіонат проходить на тимчасових вуличних трасах у центрі найбільших міст світу, серед яких Сантьяго, Дірія, Санья, Рим, Париж, Монако, Нью-Йорк, і завершується перегонами на вихідних Лондоні, де відбуваються подвійні заїзди.

Джеймс Берклі, директор команди Jaguar Racing: «Сьомий сезон є важливим роком для Jaguar Racing і Formula E – він перший, коли Formula E у статусі світового чемпіонату, і п’ятий сезон команди у цих автоспортивних змаганнях. У цьому сезоні ми вітаємо Сема Бьорда – разом з Мітчем та рештою команди, вони надзвичайно мотивовані на досягнення успіху у майбутньому сезоні. Зворотний відлік до нашого виходу на трек у Сантьяго вже розпочався, ми докладемо максимум зусиль для здобуття залікових балів і перемог».

Сем Бьорд, пілот Jaguar Racing, № 10: «Представляючи шанувальникам новий Jaguar I-TYPE 5, я почуваюся справжньою частиною команди Jaguar Racing і сповнююсь азарту, аби розпочати сьомий сезон. Гадаю, це знайомство є найважливішим етапом, що передує подіям на треку: саме тут висвітлюється вся важка праця Jaguar Racing у міжсезоння. Зараз я з нетерпінням чекаю виведення I-TYPE 5 на трек».

Мітч Еванс, пілот Jaguar Racing, № 20: «День презентації — це завжди знаменна подія для команди, адже ми демонструємо світу результати роботи за зачиненими дверима і визначаємо мету на прийдешній сезон. Для мене така подія — це можливість визначити власні цілі на наступний сезон і розпочати рік із позитивним імпульсом. Це мій п’ятий сезон у команді, і ми як ніколи твердо налаштовані зробити цей рік найуспішнішим з усіх попередніх».

Джим Фіттерлінг, голова правління та генеральний директор компанії Dow: «Тісна співпраця ґрунтується на спільному баченні та цінностях. Наші нові відносини з командою Jaguar Racing засновані на спільній спрямованості — створенні більш раціональних та екологічних рішень через співпрацю та інновації. Як світовий лідер у галузі матеріалознавства, ми готові до співпраці у сфері просування електрифікації автомобілів з використанням нашої платформи MobilityScience — досягаючи нових рубежів у спільній подорожі до світу з нульовим рівнем викидів вуглецю».

Про команду Jaguar Racing

Jaguar повернувся до перегонів у жовтні 2016 року, ставши першим виробником преміальних автомобілів, який долучився до серії «повністю електричних» вуличних перегонів чемпіонату світу ABB FIA Formula E. У 2019 році команда виграла E-Prix у Римі, що стало першою міжнародною перемогою команди Jaguar в автоспорті з 1991 року.

Formula E — це реальний випробувальний стенд для команди Jaguar з її місією «Перегони заради інновацій» у сфері перспективної електрифікації.

Як офіційна команда виробника у Formula E, Jaguar Racing розробляє власний силовий агрегат, який містить двигун, трансмісію, інвертор та задню підвіску. Шасі з вуглецевого волокна та акумуляторна батарея є загальними компонентами, однаковими для всіх дванадцяти команд. Це дозволяє зосередити увагу на розробці ефективних та легких силових агрегатів для електромобілів, які покращать експлуатаційні характеристики та збільшать запас ходу майбутніх електромобілів компанії Jaguar Land Rover.

Сезон Formula E 2020/21 є першою «повністю електричною» серією, яка отримала повний статус чемпіонату світу за рішенням Міжнародної автомобільної Федерації (FIA) — керівного органу цього виду спорту. Це буде третій рік, коли команди змагатиметься на швидкість на футуристичних гоночних автомобілях другого покоління Gen2. А сам чемпіонат відтепер носить назву чемпіонат світу ABB FIA Formula E.

Команди мають два гоночні автомобілі, по одному на кожного пілота, які проходитимуть всю дистанцію перегонів.

Поряд зі своєю концепцією повністю електричного привода, Formula E є унікальним явищем у світі автоспорту – завдяки вибору місць проведення перегонів. Чемпіонат проходить на тимчасових вуличних трасах у центрі найбільших міст світу, серед яких Сантьяго, Дірія, Санья, Рим, Париж, Монако, Нью-Йорк, і завершується перегонами на вихідних Лондоні, де відбуваються подвійні заїзди.

Мітч Еванс завершив шостий сезон на сьомій позиції у чемпіонаті пілотів, а команда Jaguar Racing стала сьомою у турнірній таблиці команд, здобувши перемогу в Мехіко, місце на подіумі у Сантьяго та одну поул-позицію. У сьомому сезоні до Еванса приєднався британський пілот Сем Бьорд, який вигравав перегони у кожному сезоні Formula Е.

Перегони заради інновацій

Formula E залишається ключовим пріоритетом для компанії Jaguar Land Rover на її шляху до місії Destination Zero — світу з нульовими викидами, відсутністю аварій та нещасних випадків. Як єдиний «повністю електричний» чемпіонат світу, Formula Е дозволяє тестувати та розробляти нові технології для електромобілів згідно з високим рівнем вимог. Ці змагання продовжують залишатися випробувальним стендом для місії «Перегони заради інновацій», що дозволяє робити висновки з «перегонів заради дороги» та «дороги заради перегонів», щоб сформувати нове електричне майбутнє — яке надихає Jaguar і присвячене створенню переваг для суспільства, світу мобільності та раціональному розвитку.