ПРО JAGUAR

ПРО JAGUAR

ЯКІСТЬ, ВИТРИВАЛІСТЬ І НАДІЙНІСТЬ

Автомобілі Jaguar складають на наших сучасних конвеєрах у місті Касл Бромвіч. Тут панує вражаюча атмосфера: сотні високотехнологічних роботів та машин вартістю мільйони фунтів синхронно працюють поруч із тисячами висококваліфікованих майстрів. А чи буде кожен автомобіль ідеальним, залежить від директора виробництва Гранта МакФерсона (Grant McPherson).

«Jaguar завжди був символом технічної досконалості і прекрасного дизайну, – говорить Грант, – і ми маємо втілювати у життя задуми дизайнерів щодо кожного автомобіля. Наша робота полягає у забезпеченні жорстких специфікацій, і на мою думку, якість – це здатність повторно відтворювати їх. А ще ми надзвичайно уважні до деталей. Ми робимо воістину розкішні авто».

Унікальні автомобілі, зроблені на замовлення

Всі Jaguar виготовляються на замовлення, тож у кожного автомобіля на конвеєрі вже є власник, який очікує на нього. Саме цей факт – одна з причин того, що в основі неймовірного виробничого процесу Jaguar лежить ручна робота.

«Тут головне – несподіванка і захват, – говорить Грант. – Я хочу, щоб ота мить, коли водій уперше сідає за кермо свого новенького «Ягуара», залишалася у його пам'яті як надзвичайна подія. Ми прагнемо перевищувати сподівання клієнтів. Jaguar пропонує фантастичні продукти з культовим дизайном, і ми надзвичайно серйозно ставимось до нашої роботи».


Цілісна якість

З практичної точки зору така увага до деталей означає, що кожен автомобіль протягом усієї подорожі територією заводу проходить численні ретельні перевірки. Приміром, за час виготовлення XJ від самого початку, коли майбутнє авто являє собою лише листи алюмінію, і до моменту, коли сходить з останнього конвеєра у вигляді розкішного седана, він проходить тисячі перевірок точності і якості. У тих нечастих випадках, коли наприкінці процесу з'ясовується, що продукт не ідеальний, він не продовжує свій шлях, доки проблему не буде усунуто, перевірено, повторно перевірено, і за результатами перевірки не буде підтверджено, що авто – в ідеальному стані.

«Головне при цьому – цілковита зосередженість кожного на тому, що він робить. Ми виготовляємо преміальні автомобілі, – говорить Грант. – Ми робимо ‘Ягуари’».

Під кінець процесу контролери ретельно досліджують кожен автомобіль і перевіряють, чи все працює, переконуються у відсутності пошкоджень та засвідчують відповідність стандартам Jaguar.

Jaguar взяв участь у дослідженні APEAL рейтингу J.D. Power and Associates

Можливо, саме пильна увага до деталей стала результатом того, що у 2013 році Jaguar отримав титул «Автовиробник № 1» у рейтингу J.D. Power Survey, що вже вдруге проводився виданням What Car?

Оцінка рівня задоволеності від володіння автомобілем у Великобританії проводилась на підставі опитування приблизно 18 000 власників, які експлуатують авто у середньому близько двох років. Оцінювались усі аспекти – від ходових якостей, дизайну і комфорту до якості, надійності, експлуатаційних витрат, економічності, задоволеності обслуговуванням у дилерських центрах тощо.

«Це чудова нагорода для кожного працівника Jaguar, – говорить головний редактор What Car? Час Халлет (Chas Hallett). – Результати цього дослідження свідчать, що клієнти дійсно задоволені своїми ‘Ягуарами’, а це вважається величезним успіхом для всякого автовиробника».