Skip primary navigation

НОВИНИ

10 липня 2014

JAGUAR LAND ROVER РОЗРОБЛЯЄ ВІРТУАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ КЕРУВАННЯ ТА ЗМЕНШЕННЯ ВІДВОЛІКАНННЯ

  • Jaguar Land Rover представляє концепцію ‘Віртуального лобового скла Jaguar’, яке допоможе керувати на дорозі та швидкісному треку
  • Небезпека, швидкість, інформація системи навігації, полоса руху – все це може проектуватися на всю площину лобового скла
  • Jaguar Land Rover демонструє віртуальну технологію зображення, яка замість дзеркала заднього виду може показувати водію 3D-зображення панелі приладів без додаткового застосування спеціальних окулярів
  • ‘Віртуальне лобове скло Jaguar’, 3D панель та система контролю жестами входять до переліку нових концептуальних технологій, які зменшать рівень відволікання водія

 

Jaguar Land Rover створює прогресивні технології для розвитку нових напрямків надання водію та наближених до реальних зображень та інформації вищого рівня якості та які нададуть покращений «віртуальний» огляд дороги чи швидкісного треку

Концепція ‘Віртуального лобового скла Jaguar’ використовується на всю площину лобового скла у якості дисплею, щоб у водія не виникало потреби відводити погляд від дороги. Небезпека, швидкість та інформаціїя системи навігації можуть одночасно виводитися на екран. Для водіїв, які люблять швидкісне керування, до зображень, які допомагають тримати дорогу на треку, входитимуть:

  • Полоса руху та керівництво з гальмування. На лобовому склі відображається маркер полоси швидкісного руху, яка змінює колір і тим самим виступає керівництвом із гальмування.
  • Керування «автомобіля-привида». Удосконалює час проходження кола за допомогою візуалізації  вашого «автомобіля-привида», що відображає дані проходження вами попереднього кола швидкісного треку або ж завантажених даних іншого водія.
  • На лобовому склі можна розмістити віртуальні конуси з метою тренування водія. Їх положення можна змінювати при удосконаленні навичок.

 

Доктор Вольфганг Еппл, директор відділу досліджень та технологій Jaguar Land Rover, говорить: “Ми працюємо над дослідницькими проектами, які нададуть водію більш якісну інформацію задля удосконалення його досвіду керування. Представляючи найкращу якість зображення, водію необхідно поглянути на дисплей лише один раз. Демонстрація віртуальних зображень, які дозволяють водію оцінювати рівень швидкості та відстань, прискорить прийняття рішень та надасть справжні переваги під час щоденного керування на дорозі та на швидкісному треку.”

Jaguar Land Rover розробляє систему контролю жестами для того, щоб утримувати погляд водія на дорозі та зменшити рівень відволікання, зменшуючи необхідність переводити погляд на перемикачі.

Дослідження системи контролю жестами Jaguar Land Rover застосовує систему сканування електричного поля (E-Field Sensing), яка основується на використанні найновіших сенсорних екранів  ємнісного розряду та надає більшої точності. Сьогодні смартфон виявляє близькість пальця користувача на рівні від 5 мм. Система Jaguar Land Rover встановлює сенсорне поле до 15 см, а це означає, що система точно розпізнаватиме будь-який рух рук користувача в автомобілі.

“Системи контролю жестами вже стала визнаною формою взаємодії та контролю налаштувань телевізора чи ігрових пристроїв. Наступним логічним кроком став контроль функцій в салоні автомобіля. Ми визначили, які саме функції повинні бути контрольовані фізичними перемикачами та кнопками, а які можна перевести на рівень контролю жестами,” – говорить доктор Еппл. “Наразі система перебуває на стадії тестування на переліку функцій, включаючи сонцезахисні шторки, задні склоочисники та навігаційні карти. У перспективі система надійде у продаж протягом декількох наступних років.”

Команда дослідників Jaguar Land Rover також знаходиться у процесі створення технології, яка замінить дзеркала заднього виду та бокові дзеркала на камери та віртуальні дисплеї. Застосування двовимірних зображень для заміщення дзеркал обумовлена тим, що звичайні зображення не дають водію можливості точно оцінювати відстань та швидкість інших учасників дорожнього руху.

Jaguar Land Rover розробила інноваційну 3D-панель приладів, яка застосовує найновіші технології відслідковування руху голови та погляду для створення природніх 3D-зображень без необхідності застосування додаткових окулярів. Камери, розташовані на панелі приладів чи рульовій колонці відслідковують рухи голови та очей користувача. Потім програмне забезпечення налаштовує проектування зображення для створення 3D-ефекту шляхом передачі зображення на кожне око під дещо зміненим кутом. Це створює відчуття глибини, що дозволяє водію оцінювати відстань.

Про компанію:

ТОВ «Віннер Імпортс Україна, Лтд» - офіційний імпортер автомобілів Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover та Porsche в Україні. Компанія розпочала свою діяльність у 1992 році та є одним із лідерів автомобільного бізнесу в Україні з відмінною репутацією та світовими стандартами якості. Десятки нагород і перемог у національних бізнес-рейтингах, автомобільних конкурсах красномовно свідчать про високі стандарти роботи та прогресивний підхід до ведення бізнесу в Україні. Дилерська мережа налічує 63 центри з продажу та сервісного обслуговування автомобілів п’яти брендів по всій Україні.  Детальніше про «Віннер» на www.winner.ua