Skip primary navigation

НОВИНИ

01 квітня 2015

НОВИЙ JAGUAR XF

 • Новий Jaguar XF – легший та більш ефективний та сповнений технологій
 • Неперевершений рівень вишуканості, динаміки та дизайну
 • Алюмінієва конструкція забезпечує значне зменшення ваги, завдяки чому автомобіль на 80 кг легший, ніж конкурент*
 • Найменші викиди CO2 серед всіх негібридних моделей у сегменті – 104 г/км
 • Елегантний та прогресивний дизайн пропонує короткі звиси та ідеальні пропорції у поєднанні з винятковими аеродинамічними властивостями – Cd 0,26
 • Найпросторіша задня частина салону в сегменті: пасажири на другому ряді сидінь мають на 15 мм більше місця для ніг, на 24 мм – для колін і на 27 мм більше простору над головою
 • Оновлений 10,2-дюймовий сенсорний екран інформаційно-розважальної системи InControl Touch Pro пропонує найточнішу навігацію, миттєву інтеграцію пристроїв з операційними системами iOS і Android, а також цифрову аудіосистему об‘ємного звучання Meridian потужністю 825 Вт з 17 динаміками
 • 12,3-дюймовий TFT-екран панелі приладів з можливістю налаштування має чотири теми відображення інформації та функцію повноекранної навігації
 • Широка лінійка силових агрегатів пропонує варіанти від дизельного двигуна Ingenium потужністю 163 к.с. з шестишвидкісною механічною трансмісією і до бензинового V6 з турбонагнітачем і восьмиступінчатою автоматичною трансмісією
 • Незалежна двохважільна підвіска та система Integral Link забезпечують винятковий комфорт під час руху, високу керованість і неперевершений рівень досконалості
 • Система контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях (AWD) гарантує плавний та легкий рух на поверхнях з низьким рівнем тертя, таких як сніг або лід, у той час як водієві залишається лише тримати кермо
 • Повний привід з системами переключення крутного моменту та контролю налаштувань трансмісії забезпечує оптимальне поєднання потужності та ефективності за будь-яких погодних умов
 • Режим адаптивного реагування на стан дорожнього покриття системи контролю руху Jaguar розрізняє між різними видами поверхонь, гарантуючи ще кращу тягу повного приводу
 • Новий XF пропонує безліч додаткових технологій, таких як світлодіодні фари, лазерне проектування панелі приладів на лобове скло, що створює надзвичайно контрастні кольорові зображення, автономне екстрене гальмування, адаптивний круїз-контроль з функцією допомоги під час руху в заторах, систему підтримки смуги руху, інтелектуальний обмежувач швидкості та напівавтоматичне паркування

*З чотирициліндровим дизельним двигуном Ingenium потужністю 163 к.с.

ВІДЕО

 

 

СТИСЛИЙ ОГЛЯД

Новий Jaguar XF

Новий Jaguar XF пропонує неперевершене поєднання дизайну, розкоші, технологій та ефективності, впевнено займаючи лідируючі позиції у сегменті бізнес-автомобілів, які підкріплюються кращими у класі динамікою керування та досконалістю.

Динамічний дизайн кузова у стилі купе оснований на фірмовій алюмінієвій конструкції Jaguar і поєднує відмінні пропорції, елегантні поверхні та ідеальні лінії, притаманні всім автомобілям Jaguar, з довшою колісною базою, додатковим простором у салоні та винятковими аеродинамічними властивостями.

Салон являє собою унікальне злиття сучасних, розкішних матеріалів і оздоблення, майстерно виконаних у найкращих традиціях Jaguar, та найновіших технологій з таким обладнанням, як 12,3-дюймовий TFT-екран панелі приладів зі змінними налаштуваннями, лазерне проектування приладової панелі на лобове скло та інформаційно-розважальна система преміум-класу InControl Touch Pro, завдяки якій новий XF отримав найкращі серед усіх автомобілів Jaguar можливості інтеграції пристроїв.

«Я переконаний в тому, що новий XF має найбільш вражаючу зовнішність серед усіх автомобілів цього класу. Елегантний та красивий кузов відрізняють пропорції, що викликають надзвичайне відчуття цілісності. Новий XF дійсно дотримується величних традицій спортивних седанів Jaguar, у той же час повністю відповідаючи вимогам сучасності».

 

Ян Каллум, директор з питань дизайну компанії Jaguar

Модель XF 2007 року стала радикальним кроком уперед для компанії Jaguar та взагалі для сегменту бізнес-автомобілів. Поєднавши вишукану зовнішність у стилі купе з розкішним салоном, вона встановила стандарти естетичності та динаміки водіння у своєму класі.

Такі особливості, як ротаційний перемикач передач, повітрозбірники, що обертаються, та люмінесцентне синє освітлення, виділили кабіну серед конкурентів і зробили XF надзвичайно бажаним, амбіційним автомобілем. Жоден Jaguar не мав таких особливостей до цього, та жоден конкурент не міг такого запропонувати. XF став найбільш титулованим автомобілем Jaguar за всіх часів.

Новий XF зберіг ті властивості, що лежать в основі його попередника, але завдяки алюмінієвій архітектурі автомобіль підніс їх на абсолютно новий рівень. Алюмінієва конструкція дала можливість зменшити вагу на 190 кг, що робить модель із 163-сильним дизелем найлегшою, у порівнянні із найближчими конкурентами, та підвищити жорсткість на скручування на 28 відсотків. Крім того, вона відкрила шлях до значних удосконалень у компоновці деталей і пропорціях, що відіграють вирішальну роль у дизайні автомобілів Jaguar.

 

Довжина нового XF становить 4 954 мм, колісна база складає 2 960 мм, на 51 мм довше, ніж раніше, а передній звис на 66 мм коротший. Хоча габарити на 7 мм коротше і на 3 мм нижче, ніж в оригінального XF, автомобіль пропонує першокласний простір на задніх сидіннях завдяки збільшенню місця для ніг і колін на 15 мм і 24 мм відповідно, а також додатковим 27 мм простору над головою. Крім того, автомобіль відрізняється аеродинамічними характеристиками, адже коефіцієнт опору впав з 0,29 до лише 0,26.

Легкий та міцний кузов лежить в основі унікальних динамічних якостей нового XF. Передня двохважільна підвіска та задня підвіска Integral Link, розподіл ваги між якими становить майже 50/50, гарантують ідеальний баланс між ходовими якостями та керованістю.

«У ході проектування нового XF ми, інженери, ставили перед собою єдину та цілісну мету – автомобіль мав стати краще в усіх аспектах. І нам вдалося її досягти.

Він пропонує ще кращу динаміку, ще вищий рівень вишуканості для справжнього комфорту пасажирів. Автомобіль має нову інформаційно-розважальну систему та застосовує кожен міліметр для збільшення простору в салоні, в той же час у повній мірі використовуючи всі можливості, що з‘явилися завдяки алюмінієвій конструкції. Як водій ви одразу помітите ці переваги, щойно сядете за кермо».

 

Ян Хобан, директор з питань модельного ряду Jaguar XF

Технологія рульового управління з електропідсилювачем гарантує неперевершене відчуття керованості, завдяки якому автомобілі Jaguar займають провідне положення у світі, при цьому зменшуючи споживання палива до двох відсотків у дизельних моделях і до трьох процентів у бензинових версіях. Електропідсилювач керма також дає можливість активувати такі технології, як компенсація куту розвалу коліс і вдосконалені технології допомоги водієві, включаючи системи підтримки смуги руху, контролю стану водія, а також допомоги під час перпендикулярного та паралельного паркування.

Провідна технологія пасивного демпфірування в стандартній комплектації забезпечує виняткову якість руху завдяки додатковому клапану, що зменшує зусилля амортизаторів на низьких швидкостях. Для ще більшої керованості система адаптивного налаштування підвіски відслідковує рухи кузова 100 разів на секунду та рухи коліс 500 разів на секунду, визначаючи оптимальні налаштування амортизаторів у залежності від дорожніх умов.

Технологія динамічних налаштувань Jaguar, що встановлюється у всіх розширених комплектаціях моделей V6, пропонує всебічну контрольованість і дає водієві можливість окремо встановлювати налаштування амортизаторів, рульової системи, двигуна та восьмишвидкісної автоматичної трансмісії.

 

Автомобіль з самого початку свого існування обладнується повним приводом. Новинкою є система переключення крутного моменту, а роздавальна коробка має легший, тихіший і ефективніший ланцюговий привід.

Потужність автомобіля піднесено на новий рівень завдяки вдосконаленій системі управління, що вперше з‘явилася у моделі F-TYPE з повним приводом – інтелектуальному контролю налаштувань трансмісії. Ця функція пропонує керованість задньопривідного автомобіля з потужністю і тяговим зусиллям повного приводу.

Уперше повнопривідний XF отримав режим адаптивного реагування на стан дорожнього покриття системи контролю руху Jaguar. Максимально використовуючи унікальний досвід Jaguar Land Rover, цей режим визначає тип поверхні, наприклад, сніг або гравій, та адаптує налаштування двигуна, трансмісії, рульового управління та системи динамічної стабілізації, гарантуючи ще більшу зібраність автомобіля на поверхнях з низьким коефіцієнтом тертя.

Задньопривідний режим також відрізняється неперевершеними ходовими якостями. Система контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях, розроблена для руху на низьких швидкостях за несприятливих умов, автоматично регулює гальмівні зусилля та прискорення для забезпечення якомога найкращої тяги, даючи автомобілеві можливість просуватися вперед плавно та без зайвих зусиль, у той час як водієві залишається лише тримати кермо. Система контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях працює у діапазоні від 3,6 до 30 км/г, а бажана швидкість виставляється водієм за допомогою засобів управління круїз-контролем.

 

Оновлений автомобіль пропонує кращі інформаційно-розважальні системи та можливості інтеграції пристроїв, ніж будь-яка інша модель Jaguar. Нова система InControl Touch Pro основана на інтуїтивно зрозумілому інтерфейсі користувача InControl Touch і пропонує 10,2-дюймовий сенсорний екран із системою подвійного зображення, що водночас дозволяє водієві отримувати таку інформацію, як маршрут руху, у той час як передній пасажир має можливість подивитися телебачення або фільм на DVD-диску.

Для створення дійсно неперевершеного враження передбачено функцію голосового управління, яка підтримує такі команди, як «дещо схоже на це» для вибору музичного файлу, а 10 з 60 Гбайт фізичного носія інформації призначено для зберігання медіа-даних, що дає можливість виводити на екран інформацію про альбом виконавця, використовуючи технологію компанії Gracenote. Автомобіль оснащується цифровою аудіосистемою об’ємного звучання Meridian потужністю 825 Вт з 17 динаміками.

Для зберігання значних об’ємів даних система InControl Touch Pro має високопродуктивний чотириядерний процесор і працює з найсучаснішою, надзвичайно ефективною мережевою технологією Ethernet, що пропонує виняткову швидкість передачі даних до 1Гб на секунду. У поєднанні ці системи забезпечують неймовірну якість графічних зображень, швидке реагування на запити, а також гарантують можливість для значної модернізації у майбутньому.

Новий XF пропонує технологію лазерного проектування панелі приладів на лобове скло, що дозволяє водієві не відволікатися під час керування. У порівнянні з пристроями, що пропонують конкуренти, ця система компактніша, легша та гарантує надзвичайно контрастні зображення, що краще сприймаються навіть при інтенсивних сонячних променях.

 

Стереоскопічні камери забезпечують функціонування систем автономного екстреного гальмування, підтримки смуги руху та попередження про виїзд з неї. Адаптивний круїз-контроль з функцією підтримки дистанції під час руху у заторах допомагає водієві керувати автомобілем на малих швидкостях, відслідковуючи транспорт попереду та сприяючи безпеці на дорозі.

Система розпізнавання дорожніх знаків дозволяє активувати функцію інтелектуального обмежувача швидкості, що вперше представлена в автомобілях Jaguar. Після введення налаштувань система відслідковує знаки обмеження швидкості, порівнює їх з навігаційними даними та, виявивши зміну швидкісного режиму, за бажанням водія або м’яко прискорює автомобіль до вищої дозволеної межі, або дає йому можливість рухатися по інерції та сповільнитися до нижчої швидкісної межі.

Новий XF є першим автомобілем Jaguar, що пропонує адаптивні світлодіодні фари. Маючи два блоки світлодіодів і рефлектори окремо для ближнього та дальнього режиму, система створює освітлення, яке за температурою ближче до денного, ніж можливо досягти з ксеноновими фарами, що гарантує ідеальну оглядовість. У той же час вдалося досягти зниження споживання енергії. Система настільки ефективна, що, на відміну від технології першого покоління, не потребує охолодження вентиляторами.

У разі замовлення функції налаштування дальнього світла стереоскопічна камера виявлятиме інші автомобілі на певній відстані, та фари автоматично знижуватимуть інтенсивність освітлення, уникаючи засліплення інших водіїв.

 

Стисла інформація щодо модельного ряду

Модельний ряд нового XF складається з таких версій: XF Pure/ SE, XF Prestige, XF R-Sport, XF Portfolio, XF S.

Асортимент силових агрегатів нового XF включає такі конфігурації: 2,0-літрові дизельні двигуни потужністю 163 та 180 кінських сил і механічною або автоматичною трансмісією, 2,0-літровий бензиновий двигун потужністю 240 кінських сил з автоматичною коробкою передач і заднім приводом, дизельний двигун потужністю 300 кінських сил з автоматичною коробкою передач і заднім приводом, 3,0-літрові бензинові двигуни потужністю 340 і 380 кінських сил з автоматичною трансмісією та заднім приводом, а також повнопривідні та задньопривідні конфігурації за бажанням клієнта.

Завдяки інвестиції у сумі 416 мільйонів фунтів новий Jaguar XF з алюмінієвою конструкцією виробляється на заводі компанії Jaguar Land Rover у Касл-Бромвіч разом зі спорткаром F-TYPE з алюмінієвим кузовом і седаном класу «люкс» XJ.

Новий XF, який виготовляється на заводі Jaguar Land Rover у Касл Бромвіч, зайняв місце у лінійці седанів Jaguar між моделями XE та XJ.

 

«Назва XF знаходиться у самому серці компанії Jaguar. Початкова версія XF стала революційною для бренду, а наразі оновлений XF з алюмінієвим кузовом представляє чергову інновацію у сегменті бізнес-автомобілів.

Маючи полегшену конструкцію та вищу ефективність, пропонуючи збільшений простір, абсолютно нову розважальну систему преміум-класу, широкий вибір силових агрегатів, відрізняючись неперевершеною динамікою, досконалістю та, звичайно, першокласним дизайном, новий XF пропонує клієнтам унікальну конфігурацію».

Стівен де Плої, директор з питань розвитку бренду компанії Jaguar

 

 

ДИЗАЙН

Залишаючись вірним принципам елегантних ліній та ідеальних поверхонь, новий Jaguar XF є найбільш візуально динамічним автомобілем у сегменті автомобілів представницького класу.

Цілісність і простота: ідеальні пропорції, аеродинамічна ефективність

З появою нового XF компанія Jaguar, автовиробник з унікальними традиціями проектування неперевершених спортивних седанів, ще раз встановила стандарти у сегменті автомобілів представницького класу.

Друге покоління найбільш титулованого автомобіля Jaguar, основаного на алюмінієвій конструкції кузова, пропонує ще кращі пропорції, більше простору в салоні та витягнуту, надзвичайно обтічну форму.

 

Вертикальніший передній край, коротший передній звис, довша колісна база та треті бокові вікна кузова з характерною та виразною формою підкреслюють еволюцію мови дизайну Jaguar, що з’явилася з оригінальною моделлю XF у 2007 році. Нова версія займає належне положення між середньорозмірною моделлю XE та розкішним автомобілем XJ класу «люкс».

«Створюючи новий XF, ми, команда проектувальників, керувалися єдиною ідеєю, концепцією простоти. Кожна лінія салону XF має чітку мету – нічого зайвого. Досягнення цього рівня простоти займає час і потребує значної самовіддачі. Адже дуже легко додати автомобілеві лінії, але набагато складніше додати характеру, видаливши деякі з них.

Працюючи з салоном, ми також керувалися прагненням зробити салон абсолютно нового XF настільки ж зручним, наскільки він комфортний. Нові технології, такі як 10,2-дюймовий сенсорний екран, продумано об’єднані з матеріалами, що створюють відчуття розкоші та спокою.

Абсолютно новий XF і зовні, і зсередини чітко випромінює впевненість і силу, і я пишаюся своєю командою, яка змогла досягти цього».

 

Ян Каллум, директор з питань дизайну компанії Jaguar

З будь-якого ракурсу у новому XF легко впізнати автомобіль марки Jaguar. Обтічний силует у стилі купе, довгий капот з рельєфною опуклістю у середній частині й короткий передній звис виділяють цей автомобіль серед інших, створюючи справжню спортивну зовнішність.

У безпосередній співпраці з виробничо-технологічним підрозділом група з питань дизайну компанії Jaguar розпочала з повністю алюмінієвої конструкції та використала її для створення форми моделі XF, що у кожному аспекті є ще кращою, ніж колись.

Маючи 4 954 мм у довжину, новий XF на 7 мм коротший за свого попередника, але саме завдяки гнучкості дизайну, притаманному модульній архітектурі, колісну базу вдалося збільшити на 51 мм до позначки у 2 960 мм. Така довша колісна база гарантує відмінну компоновку елементів, що не тільки створило додаткових 24 мм для колін і 27 мм над головами пасажирів у задній частині салону, але й посприяло підвищенню унікальних ходових якостей.

Наразі передній звис на 66 мм коротший, що підкреслює динаміку автомобіля, впевнену задньопривідну керованість і першокласні пропорції, притаманні всім автомобілям Jaguar.

Сітка решітки радіатора розташована вертикальніше, ніж раніше, що додає серйозності зовнішньому вигляду автомобіля та допомагає зменшити опір повітря.

Аеродинамічні властивості вдалося покращити завдяки використанню отворів у передньому бампері, що спрямовують потік повітря над передніми колесами. Це допомагає запобігти створенню турбулентності, що виникає внаслідок порушення колесами ламінарного потоку повітря, який огинає автомобіль.

Фари з технологією адаптивних свтлодіодів, вперше представленою компанією Jaguar, оздоблені навколо панелями, встановленими урівень, що покращує як естетичний фактор, так і аеродинаміку. Крім того, вони мають характерне обрамлення денними ходовими вогнями у формі літери «J» і сучасний здвоєний дизайн, нагадуючи чотири круглих фари, завдяки яким седани Jaguar легко впізнають у всьому світі. Рельєфні вигини від верхньої частини фар є ще одним елементом, поява якого пов‘язана з багатою спадщиною компанії Jaguar.

 

Опуклість на всю довжину у центральній частині алюмінієвого капоту підкреслює потужність і ефективність автомобіля, а найновіші технології компанії Jaguar для капоту з навісом на кузов по задньому краю, що «підстрибує» у момент наїзду на пішохода, дали можливість знизити його лінію на 35 мм. Це не тільки сприяє обтічності та стильності, але й підвищує помітність автомобіля та ступінь захищеності пішоходів.

Моноблочні штамповані бокові панелі з алюмінію підкреслюють філософію компанії Jaguar, яка вказує на те, що поверхні мають завжди виконуватися згідно з прагненням до простоти та ідеальної чистоти. Розроблення та виготовлення цих панелей з одного листа алюмінію – надзвичайно складна задача, але вони сприяють не тільки загальній міцності кузова, але й ідеальній досконалості та якості поверхонь завдяки відсутності видимих з‘єднань.

Обтічний кузов у стилі купе, що визначив перше покоління XF, пройшов новий етап еволюції та наразі має треті бокові вікна. Ця додаткова риса допомагає підкреслити високий статус і рівень престижу автомобіля, а також забезпечує кращу оглядовість з задніх сидінь. А промені сонця, що наповнюють кабіну, посилюють відчуття просторості, підкреслюючи збільшений простір для ніг і над головою.

Елегантна форма вікон демонструє повне повернення до попередніх традицій, адже на її відтворення надихнули спорткари Jaguar минулого. Радіуси закруглень, відточені до міліметру, створюють складні вигини, що є даниною високій майстерності інженерів Jaguar у роботі з алюмінієм.

 

Зберігаючи відносно високе розташування для підкреслення динамічності та стрімкості завдяки ідеальним пропорціям між колесами, кузовом і кабіною, наразі поясна лінія стала дещо горизонтальнішою, ніж раніше, та створює більш офіційний, діловий вигляд. Лінія даху стала нижче, а задня частина кузова – довше та вище для зменшення опору повітря.

Через всю довжину автомобіля, огинаючи трохи вище задні колеса та зникаючи у задній частині, тягнеться закруглення, що має назву «промінь світла». Відблиски роблять автомобіль ще граціознішим, швидшим і елегантнішим.

У задній частині світлодіодні ліхтарі виконані у виразній графіці моделі Jaguar F-TYPE, що також використовується у версії XE – лінія, яка перетинає окружність. Дизайн XF повторює ці форми, створюючи чітку ієрархію від моделі ХЕ та незабутній малюнок вночі, адже будь-хто зрозуміє, що це новий XF.

Виразна хромована смуга, що тягнеться уздовж кришки багажника між ліхтарями, наразі має більш витончений вигляд, підкреслюючи акуратні поверхні, динамічність і візуальну врівноваженість нового XF.

Щоб підкреслити майстерність виконання блоків ліхтарів урівень з кузовом та ідеальне злиття хромованої смуги, кришка багажника виготовлена з двох сталевих тиснених панелей, з‘єднаних лазерним зварюванням. Окрім надзвичайної енергоефективності, цей сучасний процес був відібраний завдяки високій точності та здатності створювати акуратні та чисті поверхні.

 

Дизайн салону: простота, міць, просторість

Салон XF завжди отримував найкращі відгуки, а особливо увагу привернув процес підготовки автомобіля до руху, коли ротаційний перемикач передач піднімається з центральної консолі, а повітрозбірники обертаються до необхідної позиції.

Під час проектування основною метою було зберегти те відчуття стриманості – рішучі, міцні лінії та ідеально горизонтальну поверхню панелі інструментів, але при цьому довести до досконалості мову дизайну, що тепер, коли модель XE перейшла на позицію спортивного седана Jaguar початкового рівня, личить статусу нового XF.

Багаторівнева панель приладів наразі має фірмове обрамлення «Riva Hoop», на створення якого надихнула модель XJ, і воно плавно переходить у дверні панелі, створюючи унікальне відчуття у салоні. Воно додатково посилюється завдяки використанню розкішних облицювань, таких як Gloss Figured Ebony у глянсово-чорному кольорі, та накладок з текстурованого алюмінію, зокрема Dark Hex у темному стилі.

З таким додатковим обладнанням, як 12,3-дюймовий повнокольоровий TFT-екран панелі приладів і 10,2-дюймовий сенсорний екран, чотиризонний клімат-контроль, підсвічування салону в 10 кольорах, чорна оббивка стелі з ткані Black Suedecloth і вентильовані сидіння у шкірі Windsor, новий XF перевизначив стандарти розкоші та унікального дизайну салону.

 

Високу майстерність виконання салону XF починаєш відчувати ще поза автомобіля, коли вмикається підсвічування різьбленого поглибленого зображення Jaguar Intaglio по центру обрамлення Riva Hoop, супроводжуючи вас в автомобіль.

Зайнявши своє місце, ви помітите, як двері, що у розширених комплектаціях обладнуються електроприводом, закриваються з неймовірною чіткою плавністю, а звук ретельно відпрацьовано для відповідності матеріалам преміум-класу та ідеальному виконанню салону. Натисніть кнопку запуску двигуна та спостерігайте, як підсвічування у задній частині поступово зникає. Цей ефект дійсно заспокоює – це ваш особистий простір.

Подивіться навколо, і ви помітите висоту поясної лінії та центральну консоль. Це посилить враження, що ви сидите скоріше у сидінні, ніж на ньому, створить відчуття безпеки, комфорту та захисту. Рішуча горизонтальна лінія панелі інструментів, її рівні та матеріали, використані для виготовлення кожного рівня, посприяють відчуттю багатства, розкоші та високої майстерності виконання.

У задній частині треті бокові вікна та панорамний дах у розширених комплектаціях дають можливість природному світлу наповнювати салон і, що важливіше, сприяють відчуттю просторості, можливому завдяки додатковим 15 мм для ніг і 24 мм для колін у новому XF.

 

Довша колісна база також означає, що пасажири на другому ряді сидінь розташовані далі від задніх коліс, що додатково сприяє досконалості. Це також створило можливість дещо зменшити висоту посадки, завдяки чому простір над головою став на 27 мм більше, ніж раніше. Завдяки такому додатковому обладнанню, як чотиризонний клімат-контроль, підігрів сидінь і шторки для вікон, задній ряд сидінь став ще комфортнішим.

Крім того, задній ряд виконується у більш практичному розділенні сидінь 40:20:40, завдяки чому стало легше завантажувати громіздкі предмети, такі як лижі та сноуборди. Кришку багажника наразі можна замовити з електроприводом закриття.

Архітектура та конструкція кузова

З появою нового XF кожен автомобіль Jaguar пропонує легку, міцну конструкцію кузова, виконану в основному або повністю з алюмінію. Це унікальне досягнення для бренду преміум-класу

Значна перевага: алюмінієва конструкція

Алюмінієві сплави, самопроникаючі заклепки, монтажний клей – це основні елементи, з яких спроектовано кожен автомобіль Jaguar. Пропонуючи дійсно легку та міцну конструкцію кузова, вони відкривають можливості для найвищих стандартів потужності, ефективності, безпеки та динаміки.

Ці якості лежать в основі алюмінієвої архітектури автомобілів Jaguar. Вони стали можливими завдяки найсучаснішій модульній конструкції, на основі якої розроблено новий XF. У поєднанні з високоякісною, надзвичайно міцною сталлю алюмінієвий несучий кузов демонструє раціональне використання матеріалів, у повній мірі застосовуючи потенціал кожного з них.

 

Алюміній також використовується для виготовлення капоту та передніх крил, у той час як рамку радіатора та поперечну балку кузова відлито з ще легшого магнієвого сплаву. У поєднанні з іншими елементами по всьому автомобілю, завдяки яким вдалося знизити вагу, новий XF став на 190 кг легше, ніж його попередник.

«Ми експерти у сфері виготовлення алюмінієвого кузова, та наразі завдання полягає у застосуванні наших знань для цілої лінійки автомобілів і демонстрації переваг для клієнтів. Ми зробили новий XF ще кращим: зменшили його вагу та підвищили міцність, стійкість у краш-тестах, паливну економічність, керованість і витонченість. У зменшенні ваги немає негативних сторін».

Д-р Марк Уайт, головний спеціаліст із технічних питань у технологіях легковагових автомобілів

Перехід від сталевого до алюмінієвого несучого кузова означає більше десяти років досвіду у серійному виробництві розкішних автомобілів з алюмінію. Моноблочні бокові панелі нового XF є даниною найкращім у світі знанням компанії Jaguar у сфері роботи з цим матеріалом.

Бокові частини, відштамповані з єдиного листа високоміцного сплаву серії 6000, важать менше 6 кг і входять у число найскладніших у технічному плані панелей, вироблених компанією Jaguar. Вони розсувають самі межі можливого у сфері проектування та виробництва з алюмінію. Ідеальна глибока форма колісних арок і треті бокові вікна втілюють увесь досвід, що отриманий під час виробництва моделі F-TYPE і пов‘язаний з чіткістю ліній та точністю радіусів закруглень.

Для решти конструкції використовувався двоетапний процес монтажу рами. Цей метод дозволяє забезпечити вищу чіткість швів завдяки ідеальному розташуванню заклепок. У результаті маємо підвищену жорсткість кузова на скручування, та новий XF на 28 відсотків міцніше, ніж його попередник.

Такі елементи, як передні стійки підвіски з алюмінію, штамповані під високим тиском, підвищують локальну жорсткість і роблять значний внесок у високі стандарти ходових якостей, керованості та маневреності, встановлені новим XF.

 

Тихіший рух завдяки унікальному дизайну

У більшій мірі своєю надзвичайною вишуканістю новий XF має завдячувати зниженню рівня шуму, пов‘язаного з конструкцією. Найважливішу роль тут відіграє те, що кузов поводиться, як однорідна конструкція. Справа у тому, що коливальна енергія, знаходячи неоднорідність структури, концентрується та згодом випромінює шум у кабіну.

Таким чином, кожну окрему частину кузова було проаналізовано з метою забезпечення відсутності багатьох потенційних джерел шуму в дизайні. У деяких місцях, таких як захисна конструкція за передньою перегородкою кузова, використовуються повністю герметичні конструкції з подвійними стінками. У тих зонах, де застосовано технології звукопоглинання, можна побачити найновіші матеріали, які наносяться набризкуванням, що пов‘язано з їх високою ефективністю та малою вагою.

Звукопоглинанню також сприяють заглушки з піни в алюмінієвих секціях. Їх наносять під час монтажу, та коли кузов проходить через печі для електростатичного фарбування, жар викликає розширення піни, завдяки чому вона повністю заповнює секцію.

Ще одним типовим прикладом найретельнішої уваги до деталей, що забезпечила надзвичайно низький рівень шуму в кабіні нового XF, є спосіб встановлення додаткового стоп-сигналу. Світлодіодна стрічка на всю довжину заднього скла має позаду ізоляційне покриття й акустичний екран, що мінімізує проникання шумів у салон.

 

Замкнутий цикл: алюмінієві сплави с перероблених матеріалів

Штамповані елементи з алюмінію, використані у місцях, де жорсткість є найважливішим критерієм, таких як підсилювачі основи кузова, як правило, вироблені зі сплавів серії 5000. До них входить унікальний для Jaguar Land Rover сорт RC5754, що, в основному, виготовляють з перероблених матеріалів.

Близько половини металобрухту отримують з ковальсько-штампувальних цехів, що сприяє не тільки переходу до замкнутого циклу переробки матеріалів, але й загальному зниженню енергоспоживання та, відповідно, зменшенню викидів CO2 у виробництві. Подібні інновації є додатковим прикладом найкращого у світі досвіду компанії Jaguar Land Rover у виготовленні  алюмінієвих деталей та прагнення до екологічної раціональності.

Структурна цілісність: першокласний рівень безпеки

Конструкція нового XF відповідає найстрогішим вимогам краш-тестів у світі. Будучи частиною продуманого поєднання матеріалів у кузові, поздовжні балки у задній частині та підсилювачі центральних стійок виготовлені з надміцної бористої сталі гарячого кування, забезпечуючи виняткову міцність і стійкість каркасу безпеки пасажирів.

Систему захисту пішоходів покращено завдяки вертикальнішій решітці радіатора та поліпшеним характеристикам енергопоглинання переднього бамперу, а додаткової досконалості вдалося досягти за допомогою найновіших технологій для капоту, що «підстрибує» у момент наїзду на пішохода.

Система використовує датчики тиску, встановлені на передньому бампері, для виявлення моменту зіткнення з пішоходом. У момент спрацьовування піротехнічний патрон, вбудований у дальні завіси капоту, вистрілює, лише за 40 мілісекунд піднімаючи дальню кромку капоту приблизно на 130 мм. Це збільшує просвіт між головою пішохода та жорсткими точками у відсіку двигуна, сприяючи зменшенню травмування.

Перші спроби компанії Jaguar щодо підвищення безпеки пішоходів за допомогою таких систем мали місце ще у 2006 році з появою нового XK. У порівнянні з подушками безпеки, що використовувалися на той час і були додатково вдосконалені для моделі XF, найновіші технології у новому XF демонструють ще точніше та надійніше реагування, кращий розрахунок часу вистрілювання, а також додаткові переваги щодо ваги та компоновки елементів.

 

Шасі

Новий Jaguar XF перевищує всі очікування щодо ходових якостей, керованості та маневреності седанів бізнес-класу. Комфорт і вишуканість піднесено на ще вищий рівень і поєднано з прийомистістю та динамічністю, що не має аналогів у цьому сегменті

Динамічний, маневрений, зібраний

Чи то на гірських путівцях або на автошляхах, на місці водія або у комфорті пасажирських сидінь – новий XF спроектовано для забезпечення найвищого задоволення від подорожей, встановлюючи стандарти у цьому класі автомобілів.

Завдяки поєднанню алюмінію та надміцних сталей легкий, але надзвичайно витривалий кузов пропонує розподіл ваги майже 50:50 – ідеальний початок для досягнення найвищої динамічності.

Незалежна двохважільна підвіска у передній частині та задня підвіска Integral Link гарантують насправді унікальний рівень жорсткості, необхідний для високої маневреності, керованості та чіткості рульового управління у відповідності до найстрогіших вимог до комфорту та досконалості. Вдосконалені технології амортизаторів, як пасивних, так і з плавним регулюванням, додатково покращують ходові якості та розширюють динамічність і ефективність нового XF.

«Новий XF має забезпечити задоволення водія завдяки як високій маневреності та чутливості керма у момент докладання зусилля, так і неперевершеній зібраності та комфорту під час руху. Легка та міцна алюмінієва конструкція нового XF – це ключовий фактор, що дозволив нам досягти цих властивостей, адже вона пропонує оптимальну основу для точного налаштування ходових якостей і характеристик керованості автомобіля.

У результаті маємо новий XF, що гарантує як високу швидкість руху, так і неперевершений рівень комфорту під час подорожей».

 

Майк Кросс, головний інженер компанії Jaguar з питань технічної цілісності автомобілів

З елементами, виготовленими повністю з легковагового алюмінію, незалежну двохважільну підвіску нового XF змодельовано аналогічно моделі F-TYPE та обрано тому, що, за великим рахунком, кращих конструкцій немає.

Винятково висока жорсткість розвалу означає, що шини здатні негайно генерувати бокове зусилля, яке виражається у точнішому та швидшому проходженні віражів. А високий коефіцієнт зміни кута нахилу середньої площини обертання передніх коліс до поздовжньої вертикальної площини вказує на ефективну підтримку сили зчеплення у кожному місці контакту шин з дорогою, що сприяє крутному моменту та створює відчуття справжнього захоплення від водіння.

До інших вдосконалень входять полегшені пружини, виготовлені зі сталі меншої товщини, та втулки з покриттям з ПТФЕ для трубчастих стабілізаторів підвіски з меншим коефіцієнтом тертя.

 

Підвіска Integral Link: розподілені зусилля

Оптимальний баланс ходових якостей і керованості вимагає незалежних налаштувань поперечної та поздовжньої жорсткості. Цього просто неможливо досягти зі звичайною багатоважільною задньою підвіскою. Зміна налаштувань в одному місці вплине на модифікацію системи в іншому, призводячи до недосконалості динамічних якостей автомобіля.

Система Integral Link відрізняється від інших, даючи новому XF можливість продемонструвати виняткові рівні комфорту та керованості. Податливі втулки дають колесам можливість рухатися вперед і назад під впливом дорожніх умов, забезпечуючи відмінні характеристики поглинання енергії.

У той же час жорсткість розвалу можна збільшувати, що забезпечує вищу чутливість рульового управління. Можливо також збільшити жорсткість поздовжнього нахилу поворотного шворня для більшої стійкості під час гальмування.

 

Система рульового управління з електропідсилювачем

Модель XF встановила стандарти у сфері чутливості керма. Новий XF продемонструє ті ж характеристики, адже високе реагування рульового управління та відчуття центрального положення керма є найважливішими якостями, що на генетичному рівні визначають динамічність автомобілів Jaguar.

Між шинами та кермом кожен елемент відіграє важливу роль, але вирішальне значення має величезний потенціал, який мають зміни налаштувань системи рульового управління з електропідсилювачем. Починаючи від фільтрів, що гасять небажані коливання, викликані нерівностями дорожнього покриття, та закінчуючи алгоритмами, що компенсують зміни у навколишній температурі, електропідсилювач керма здатний запропонувати набагато більше, ніж гідравлічні системи.

Завдяки об‘єднанню усього досвіду моделей F-TYPE і XE переваги електропідсилювача керма використані у повному обсязі, надаючи новому XF ще більшого відчуття єднання з дорогою та інтуїтивно зрозумілого, лінійного реагування. А зважаючи на те, що система використовує енергію тільки у момент повороту коліс, вона покращує паливну ефективність на три відсотки у європейському змішаному циклі.

Система векторизації крутного моменту гальмуванням

Ще однією технологією, що вперше зарекомендувала себе у моделі F-TYPE, а наразі встановлюється у базовій комплектації нового XF, є система векторизації крутного моменту гальмуванням. Під час входу у поворот м‘які гальмівні зусилля, застосовані окремо до внутрішніх відносно осі повороту коліс, здатні зменшити недостатню обертальність і допомагають водієві зайняти ідеальну траєкторію руху. Втручання фактично непомітне для водія, але підвищення маневреності відчувається одразу.

Технології амортизаторів наступного покоління: плавний рух

Полегшення та зміцнення кузова нового XF відкрило можливості для безсумнівних переваг у контрольованості руху, але інженери з питань динамічних характеристик Jaguar звернули увагу на інші фундаментальні вдосконалення, яких можливо досягти. Одним з найбільш ефективних з них є впровадження технологій пасивного демпфірування для підвищення рівня комфорту, а також система динамічного налаштування автомобіля, що додатково встановлюється у моделях V6, обладнаних адаптивною підвіскою.

Нові пасивні амортизатори забезпечують зусилля у залежності від частоти, тобто можливість змінювати демпфірування не тільки на основі швидкості, з якою рухається поршень амортизатора, а й залежно від частоти його коливань.

У поршні передбачено додатковий перепускний клапан. На швидкостях, типових для руху у місті, клапан відкритий, даючи можливість певному об‘єму рідини протікати через нього, а не через головний клапан поршня. Це зменшує демпфірування та робить рух плавнішим і м‘якшим, а керування автомобілем – спокійнішим. По мірі збільшення швидкості клапан закривається, змушуючи всю рідину перетікати через поршень, завдяки чому демпфірування збільшується, а рух стає рішучішим.

Система адаптивного налаштування підвіски компанії Jaguar також перейшла на наступний щабель еволюції. Продовжуючи відслідковувати рухи кузова 100 разів на секунду, а коліс – 500 разів на секунду, контрольні алгоритми адаптивних амортизаторів отримали певні вдосконалення, ще покращуючи рівень комфорту на низьких швидкостях, а також сприяючи керованості та маневреності на вищих швидкостях.

Система динамічного налаштування автомобіля: випробовування на гоночних треках

Система динамічного налаштування автомобіля, що вперше з‘явилася у моделі F-TYPE, підносить двоїстий характер нового XF на новий рівень. Система дозволяє водієві окремо налаштовувати рух дросельної заслінки, схему перемикання передач, чутливість рульового управління та настройки адаптивної підвіски, використовуючи сенсорний екран. Система динамічного налаштування доступна для моделей V6, обладнаних адаптивною підвіскою.

Силові агрегати

Високе реагування, досконалість і задоволення від водіння

Чотири- та шестициліндрові дизельні й бензинові двигуни нового XF, що відповідають стандартам Євро 6, створені для ідеального реагування, прийомистості та ефективності, та всі вони використовують системи автоматичної зупинки та запуску й інтелектуальну рекуперативну підзарядку. Характеризуючись швидким нарощуванням крутного моменту з низьких швидкостей для забезпечення плавного прискорення, лінійним реагуванням дросельної заслінки та неперевершеним звучанням, кожен з цих агрегатів гарантує у рівній мірі інтуїтивно зрозуміле та приємне водіння. Починаючи від 2,0-літрового дизельного двигуна з викидами 104 г/км, що рухає задню вісь через 6-швидкісну механічну трансмісію, і закінчуючи 3,0-літровим агрегатом V6 з турбонагнітачем потужністю 380 к.с., повним приводом і 8-ступінчатою автоматичною коробкою передач, новий XF пропонує дійсно вражаючу потужність та ефективність.

Поєднавши легковаговий алюмінієвий кузов нового XF з лінійкою двигунів Ingenium, виконаних повністю з алюмінію, компанія Jaguar встановила світові стандарти паливної економічності та зниження шкідливих викидів.

Маючи показники у 3,9 л/ 100 км та 104 г/км СО2 у європейському змішаному циклі, новий XF пропонує майже 20-відсоткове покращення у порівнянні зі своїм попередником і є найефективнішим чотирициліндровим автомобілем у бізнес-сегменті.

Сімейство модульних двигунів Ingenium, спроектованих, розроблених і зібраних компанією Jaguar з метою відповідності найстрогішим вимогам до потужності, крутного моменту та досконалості, пропонує широкий вибір дизельних і бензинових агрегатів світового рівня.

Першими у новому XF з‘являться 2,0-літрові чотирициліндрові дизельні двигуни потужністю 163 к.с./380 Нм і 180 к.с./430 Нм відповідно з шестишвидкісною механічною та восьмишвидкісною автоматичною трансмісією. Вжито всіх необхідних заходів для забезпечення екологічної чистоти та ефективності цих двигунів поряд зі спокійним і плавним рухом.

Такі технічні рішення, як зміщення отворів циліндра та роликопідшипники для валів розподілення й врівноваження, сприяють зразково низьким рівням внутрішнього тертя в двигунах сімейства Ingenium – на 17 відсотків менше, ніж попередній 2,2-літрові дизельні двигуни.

Система роздільного охолодження обладнується термостатом для різних контурів, насосом зі змінним об‘ємом подачі та діаметрально протилежно розташованими каналами у головці циліндру для забезпечення швидкого нагріву в холодних умовах. Насос зі змінним об‘ємом подачі мастила та форсунки охолодження поршня з можливістю перемикання додатково скорочують паразитні втрати, тим самим зменшуючи витрати палива та обсяги викидів.

Крім того, сімейство Ingenium одним з перших представляє технологію регульованих фаз газорозподілу. Фазорегулятор розподільного валу на стороні випускного колектора двигуна дозволяє каталітичному нейтралізатору ще швидше досягати робочої температури, додатково скорочуючи викиди. Також технологія відкриває можливості для ефективнішої та надійнішої регенерації сажового фільтра.

Акустичні футляри, встановлені на головках циліндрів, ланцюговий привід і піддон картера двигуна сприяють надзвичайно низькому рівню вібрації, що забезпечено дизайном жорсткого блока циліндрів зі збільшеною висотою нижчої частини. Ці футляри попереджають випромінювання шуму з двигуна у кабіну та сприяють неперевершеному рівню досконалості нового XF. Активна опора двигуна забезпечує надзвичайно ефективну ізоляцію від кузова, додатково зменшуючи поширення шумів, створених конструкцією.

Технологія екологічно чистих дизельних двигунів: мінімізація викидів NOx

Обидва дизельні двигуни Ingenium потужністю 163 к.с. та 180 к.с. обладнуються акумуляторними паливними системами з тиском 1800 бар і найновішими турбонагнітачами зі змінною геометрією, забезпечуючи екологічно чистий, тихий та ефективний процес згорання палива. Складна система рециркуляції вихлопних газів, що обладнується контуром високого тиску та охолодженою схемою низького тиску, додатково зменшує втрати насоса, підвищуючи ефективність двигуна. У той же час зменшення пікових температур у камері згорання палива гарантує значне скорочення викидів оксидів азоту (NOx).

Впровадження технології вибіркової каталітичної нейтралізації у систему додаткової обробки вихлопних газів скорочує викиди NOx до надзвичайно низьких рівнів. За допомогою введення розчину карбаміду у високоефективну систему вибіркової каталітичної нейтралізації вихлопних газів NOx перетворюється на безпечний азот і воду, забезпечуючи відповідність нового XF не тільки строгим обмеженням стандарту Євро 6, а й найвимогливішим нормативам щодо викидів у всьому світі.

Високопродуктивний дизельний двигун V6: крутний момент 700 Нм

Найновіше покоління 3,0-літрового дизельного двигуна V6 компанії Jaguar, що отримав світове визнання за поєднання високої потужності та крутного моменту з відмінною паливною економічністю та неперевершено плавним рухом, у найновішому покоління перевершив усі очікування.

Легкий, міцний, компактний блок циліндрів з сірого чавуна зберіг той же робочий об‘єм у 2993 куб. см, який був і раніше, але зміни у системах впорскування палива та турбонагнітача підвищили потужність з 275 к.с./600 Нм до 300 к.с./700 Нм.

Неперевершений двигун V6 став ще досконалішим, ніж раніше, та розганяє новий XF від 0 до 100 км/г лише за 6,4 секунди, витрачаючи при цьому тільки 5,5 л/100 км і виробляючи 144 г/км СО2 у  європейському змішаному циклі.

Акумуляторна паливна система високого тиску на п’єзоелементах наразі доставляє паливо у камеру згорання під тиском до 2000 бар через удосконалені форсунки з вісьмома отворами, додатково поліпшуючи формування суміші для екологічно чистішого, ефективнішого згорання.

Паралельно-послідовний турбонагнітач обладнується аеродинамічно ефективнішою турбіною та вдосконаленою крильчаткою компресора. Вперше в автомобілі Jaguar використано технологію керамічних шарикопідшипників для первинного турбонагнітача. Вона зменшує силу тертя, особливо за низьких температур, а тому крутний момент нарощується ще швидше, ніж раніше, гарантуючи негайне реагування на дії водія.

Ефективність двигуна вдалося наростити завдяки встановленню двоступеневого насоса для мастила та насоса для охолодження з можливістю перемикання. Вдосконалена система високого тиску для рециркуляції відпрацьованих газів, доповнена охолодженою схемою низького тиску, зменшує втрати насоса.

Використання більшого об‘єму рециркульованих вихлопних газів зменшує пікові температури у камері згорання, перешкоджаючи формуванню NOx. Покращені засоби контролю означають, що розподіл відпрацьованих газів між циліндрами став більш однорідним, скоротивши викиди часток і зробивши процес згорання плавнішим і тихішим.

Працюючи у поєднанні з системою рециркуляції відпрацьованих газів, технологія вибіркової каталітичної нейтралізації зменшує викиди NOx до надзвичайно низького рівня та гарантує відповідність стандартам Євро 6.

Енергія чотирициліндрового бензинового двигуна: відмінне реагування, вдосконаленість, ефективність

2,0-літровий двигун, що довів свою ефективність у моделі XF, поєднує малоінерційний турбонагнітач і повністю регульовані фази газорозподілу для створення прийомистості більших двигунів без нагнітача, але зі значною паливною економічністю.

Максимальний крутний момент у 340 Нм нарощується вже на 1750 об./хв., даючи новому XF можливість розганятися від 0 до 100 км/г лише за 7,0 секунд. Прийомистість у середньому діапазоні не менш вражаюча: від 80 до 120 км/г автомобіль розганяється лише за 4,7 секунди.

Алюмінієва конструкція демонструє низьку вагу та компактність, а подвійні вали системи врівноваження протилежного обертання протидіють виникненню вібрації та підвищують рівень досконалості. Завдяки ізоляції паливних інжекторів від голівок циліндра та встановленню акустичного футляру на насос високого тиску та паливну рампу вдалося досягти зменшення створення шуму.

Серед інновацій цього високопродуктивного двигуна слід відмітити корпус турбіни з листового металу, з‘єднаний з колектором вихлопної системи без повітряних просвітів. Ця технологія не тільки економить вагу, але й зменшує теплоємність, дозволяючи каталітичному нейтралізатору швидше досягати температури виникнення реакції та тим самим скорочуючи споживання палива й обсяги викидів.

V6 з турбонагнітачем: продуктивність гоночних автомобілів високого рівня

Любителі найзахоплюючого водіння наразі мають можливість обрати надзвичайно потужний 3,0-літровий двигун V6 з турбонагнітачем у конфігураціях потужністю 340 і 380 кінських сил, а також у виборі з заднім або повним приводом.

Як і в спортивних автомобілях F-TYPE, ці алюмінієві двигуни поєднують потужність турбонагнітача з прямим впорскуванням палива та системою зміни фаз газорозподілу для впускних і випускних клапанів, забезпечуючи виняткове реагування дросельної заслінки, лінійну подачу енергії та унікальне звучання.

Єдиний вал системи врівноваження сприяє плавності та досконалості руху, у той час як ретельно налаштований акустичний резонатор подає деяку частину аеродинамічного шуму на системі впуску двигуна V6 з турбонагнітачем у кабіну, що викликає неймовірне захоплення від використання величезного потенціалу потужності автомобіля.

Версія потужністю 380 к.с. вперше використовується у седані Jaguar, і її залишили виключно для нової конфігурації XF S. У поєднанні з восьмишвидкісною автоматичною трансмісією ця модель здатна на справжній спринт – від 0 до 100 км/г за 5,4 секунди на шляху до максимальної швидкості у 250 км/г, що обмежена електронікою.

Незмінно попереду: оптимізовані восьмишвидкісні автоматичні трансмісії

Кожен двигун нового XF від чотирициліндрового дизельного агрегату потужністю 163 к.с. до V6 з турбонагнітачем і потужністю 380 к.с. на замовлення обладнується спеціальною версією незрівнянної восьмишвидкісної автоматичної трансмісії компанії ZF. У поєднанні з унікальним ротаційним перемикачем передач Jaguar і підрульовими пелюстками ці найсучасніші трансмісії пропонують неперевершене враження від водіння, основні складові якого – надзвичайно плавне рушання, непомітне перемикання передач і першокласна ефективність.

Контролер трансмісії відслідковує стиль водіння та відповідно налаштовує схему перемикання передач. Електронний блок управління також з‘єднаний з системою контролю руху Jaguar, пропонуючи ще швидші перемикання, оптимізоване зниження передач у динамічному режимі та швидші переходи на вищі передачі в режимі Еко.

Систему автоматичної зупинки та запуску двигуна доповнює функція регулювання холостого ходу трансмісії. Так, коли автомобіль не рухається і тримається на гальмах при запущеному двигуні, одне з гальм усередині трансмісії розблоковується, зменшуючи втрати на тертя та, таким чином, додатково сприяючи зменшенню споживання палива.

Новий XF отримає дві версії з сімейства трансмісій ZF 8HP. Дизельні та повнопривідні бензинові двигуни V6 з турбонагнітачем працюватимуть у парі зі знайомою трансмісією 8HP70, у той час як чотирициліндрові бензинові агрегати V6 з турбонагнітачем і заднім приводом пропонуватимуться з легшою, компактнішою трансмісією 8HP45.

Для ще більшого покращення комфорту під час руху на дуже низьких швидкостях двигуна всі конфігурації, окрім V6 з турбонагнітачем, пропонують маятниковий демпфер у перетворювачі крутного моменту. Цей додатковий елемент здатний поглинати дуже низькочастотні вібрації та запобігти їх потраплянню до кабіни. Це пропонує ще більшу паливну ефективність, але не на шкоду вишуканості.

Процес вибору: нова та ефективна шестишвидкісна механічна трансмісія

Зразковій паливній економічності нового XF сприяє легка шестишвидкісна механічна трансмісія з низьким коефіцієнтом тертя. Подібно автоматичним версіям, її було розроблено у співпраці з компанією ZF, і вона встановлює стандарти у сфері якості та ефективності перемикання передач.

Литий алюмінієвий корпус, пустотілі вали та заглиблені передачі економлять вагу, а інноваційна система змащування з сухим картером зменшує паразитні втрати. Замість методу змащування розбризкуванням, що зазвичай використовується у механічних коробках передач, ця система працює на компактному механічному насосі, що приводиться в рух за допомогою розподільного валу та набризкує мастило низької в‘язкості на зубці шестерень, що зчіплюються, підшипники та кільця синхронізатора. Це зменшує опір і об‘єми мастила, що використовуються, адже картер містить лише 1,2 літри рідини, відгороджені від зубчастої передачі легковаговою полімерною перегородкою.

Стопорні плунжери ретельно вдосконалені для забезпечення плавніших і точніших перемикань. Кожна передача вмикається саме тим зусиллям, яке необхідне для відчуття чіткості, без значних навантажень, що можуть призвести до необхідності ретельно проводити важіль уздовж виїмки у момент зміни передачі.

Повний привід з функцією інтелектуального налаштування трансмісії

Новий XF, що з самого початку спроектований для повного приводу, основується на успіху свого попередника та має систему перемикання крутного моменту наступного покоління у поєднанні з функцією інтелектуального налаштування трансмісії – надзвичайно складної системи контролю, повністю розробленої компанією Jaguar. Для максимального розкриття потенціалу технології функція інтелектуального налаштування трансмісії поєднана з системами векторизації крутного моменту гальмуванням і динамічної стабілізації.

Ефективність системи інтелектуального налаштування трансмісії вже було доведено у повнопривідній версії F-TYPE. Її мета – зберегти динамічність, генетично притаманну бренду Jaguar, у той же час доводячи до максимуму потужність і керованість, що стає можливим завдяки додатковому тяговому зусиллю, особливо за несприятливих погодних умов або на низькоякісному дорожньому покритті. Будучи, насамперед, спортивним седаном з заднім приводом, новий XF також задовольняє зростаючий попит у масштабах світу на повнопривідні автомобілі.

У поєднанні з восьмишвидкісною автоматичною трансмісією на ринках з лівостороннім управлінням повний привід пропонується з бензиновими двигунами з турбонагнітачем потужністю 340 і 380 к.с. У звичайному режимі руху весь крутний момент спрямовується до задньої вісі. Але у разі необхідності багатодискова муфта зчеплення у масляній ванні направляє крутний момент до передньої вісі через ланцюговий привід у роздавальній коробці. Система працює набагато тихіше та є на 16 відсотків легшою і на 10 відсотків ефективнішою, ніж роздавальна коробка з шестерним приводом у попередніх технологіях.

Обсяг і час передачі крутного моменту контролюється модулем системи інтелектуального налаштування трансмісії, що вбудований у роздавальну коробку. Використовуючи дані датчиків, такі як швидкість нишпорення, кут повороту керма та бокове прискорення, алгоритми у контролері системи інтелектуального налаштування трансмісії постійно оцінюють коефіцієнт тертя дорожнього покриття, а також обсяг наявного зчеплення, що використовується на кожному місці контакту шини з дорогою.

Коли інтелектуальна система налаштування трансмісії виявляє, що задні шини наближуються до крайньої межі коефіцієнту зчеплення з дорогою, крутний момент непомітно передається до передньої вісі. Система працює відповідно до наявних умов і здатна змінювати розподіл крутного моменту між передньою та задньою віссю для зменшення надлишкової обертальності під час швидкого проходження поворотів завдяки демпфіруванню коливань нишпорення.

Система адаптивного реагування на стан дорожньої поверхні: повний привід буквально зчитує дорогу

Додатковій ефективності повного приводу нового XF сприяє технологія, що визначає, яким дорожнім покриттям рухається автомобіль – звичайною дорогою, вологими або гравійними шляхами, по снігу або льоду – та змінює схеми роботи рульового управління, дроселю, трансмісії та систем динамічної стабілізації відповідно до стану поверхні.

Система адаптивного реагування на стан дорожньої поверхні пропонується виключно з повним приводом. Вона прийшла на зміну зимовому режиму системи контролю руху Jaguar і значно полегшує процес управління автомобілем, гарантуючи безпечну подорож за несприятливих умов з низьким коефіцієнтом тертя дорожньої поверхні. Система спрацьовує в усьому швидкісному діапазоні автомобіля.

Інтелектуальні алгоритми системи адаптивного реагування на стан дорожньої поверхні також сприяють ефективності технології реагування тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях (див. удосконалені системи допомоги водієві). Якщо система адаптивного реагування на стан дорожньої поверхні виявляє, що автомобіль рухається за надзвичайно слизьких умов, вона використовуватиме найбільш тяговий режим крутного моменту двигуна, оскільки припустить, що автомобіль має рушати на льоді.

 

 

ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗВАЖАЛЬНІ СИСТЕМИ ТА ІНТЕГРАЦІЯ ПРИСТРОЇВ

InControl Touch: краща можливість підключення

Новий XF пропонує дві ультрасучасні інформаційно-розважальні системи. У базовій комплектації це InControl Touch на основі 8-дюймового ємнісного сенсорного екрана з новим інтерфейсом користувача від компанії Jaguar. Сучасна графіка, створена для простого та інтуїтивно зрозумілого виводу інформації, відрізняється контрастністю та чіткістю.

Сенсорний екран підтримує управління жестами подібно смартфонам і планшетам, такими як змахування для перегортання сторінок, зміни треків і аналогічних дій та перетаскування для перегляду карт.

Деякі клієнти віддають перевагу голосовому управлінню. Вдосконалений модуль розпізнавання голосу системи InControl Touch дає водієві можливість, наприклад, вводити в навігаційну систему інформацію щодо місця призначення одним реченням або напряму здійснювати дзвінок.

Технологія перетворення тексту на мову дозволяє уникати відволікання водія завдяки читанню вхідних СМС-повідомлень. Коли автомобіль не рухається, водій може використовувати сенсорний екран для набору повідомлень або для зручності вибирати один зі збережених шаблонів.

Планувати подорожі у навігаційній системі наразі приємніше та легше, ніж раніше, завдяки інтелектуальному введенню даних і швидшому розрахунку маршруту. Дані щодо карт, які зберігаються на картах пам‘яті, виводяться у високоякісному двовимірному та тривимірному режимі. Функція перегляду перехресть означає, що ви більше ніколи не пропустите свій з‘їзд, у той час як зображення ландшафтів і міської інфраструктури робить рух по маршруту інтуїтивно зрозумілішим. Покрокові інструкції можна також виводити на панель приладів на лобовому склі у розширених комплектаціях, що дозволяє водієві не відривати погляд від дороги.

InControl Touch Pro: інформаційно-розважальна технологія світового рівня

Новий XF – це перша модель, що пропонує таку ж нову інформаційно-розважальну систему InControl Touch Pro преміум класу. Основуючись на неймовірних досягненнях попередніх технологій, система, повністю розроблена командою компанії та забезпечує дійсно неперевершене задоволення від роботи мультимедійних пристроїв.

В основі InControl Touch Pro лежить 10,2-дюймовий ємнісний сенсорний екран. На жодній стороні немає кнопок, натомість усі функціональні засоби організовані у нижній частині сенсорного екрана.

"InControl Touch Pro – найбільш досконала розважальна система, яку ми будь-коли створювали, оснащена чотирьохядерним процесором, твердотільним накопичувачем та зв’язком Ethernet задля забезпечення виключним рівнем продуктивності. 10.2-дюймовий сенсорний екран, технології подвійного зображення та навігація зроблять вашу подорож за кермом нового XF дійсно незабутньою."

 

Ян Хобан, директор з питань модельного ряду Jaguar XF

Головне вікно, як у смартфонах, можна налаштовувати на власний смак – встановлюйте шпалери до кожного зображення та додавайте віджети для швидкого доступу до улюблених функцій. Є навіть можливість обирати додаткові головні вікна. Сенсорний екран приймає жести розведення пальцями для збільшення зображення, знайомі всім користувачам смартфонів – інтуїтивно доступніших засобів управління просто немає. Також InControl Touch Pro підтримує найновіше покоління технології компанії Jaguar щодо двовіконного режиму екрана, пропонуючи 100-відсоткове збільшення кількості пікселів і яскравості для контрастнішого та чіткішого відтворення зображень.

Навігацію піднесено на новий рівень. Дані щодо карт зберігаються на 60-гігабайтовому фізичному носії інформації системи InControl Touch Pro, а доступ до них здійснюється так же швидко, як і зі звичайними жорсткими дисками. Функція навігаційного числення шляху, що інтерпретує дані автомобіля до 40 разів на секунду, здатна точно визначити місцезнаходження автомобіля, навіть коли неможливо прийняти GPS-сигнали, а це дуже зручно у завантажених міських центрах.

Підключення до бази даних відкриває можливості для ще більшої функціональності, виведення географічних особливостей та інформації. Новий XF пропонує прокладання маршруту від порога до порога та підказки з функцією урахування режиму руху громадського транспорту, що досліджує ваші щоденні поїздки та автоматично пропонує альтернативні маршрути для уникнення заторів, використовуючи накопичену та реальну інформацію щодо стану дорожнього руху. А режим наближення, що демонструє круговий інтерактивний огляд місця призначення на відстані приблизно 200 метрів, навіть підкаже вам, де знаходяться найближчі автостоянки.

Якщо ви просто хочете насолодитися музикою, зображення, що зберігаються на фізичному носії інформації за технологією компанії Gracenote, посприяють справжньому задоволенню, а такі функції, як «програти дещо схоже на це», додатково полегшать пошук улюблених композицій. Для отримання максимальних переваг можна замовити цифрову аудіосистему об‘ємного звучання потужністю 825 Вт з 17 динаміками, розроблену славнозвісним британським спеціалістом у сфері музики компанією Meridian. Система використовує технології Trifield і Audyssey’s MultEQ XT від Meridian, що гарантують оптимальне відтворення музики та зразково низький рівень спотворень.

Модулі, що складають систему InControl Touch Pro, з‘єднані за допомогою Ethernet, і компанія Jaguar є одним з найперших автовиробників, що впровадив цю мережеву технологію у свою електронну архітектуру. Маючи ширину каналу передачі даних до 1 Гбіт/секунду, технологія Ethernet здатна обробляти величезні об‘єми даних, забезпечуючи надзвичайно високу ефективність інформаційно-розважальної системи.

Технологія Ethernet, у поєднанні з потужним чотирьохядерним процесором та твердотільним накопичувачем, дозволяє системі InControl Touch Pro виводити ідеальну графіку та надзвичайно швидко реагувати на запити. Ці дві технології також відкривають можливість для навіть ще більшого вдосконалення потужності системи у майбутньому.

 

 

УДОСКОНАЛЕНІ СИСТЕМИ ДОПОМОГИ ВОДІЄВІ

Від систем регулювання тягового зусилля, що знають, яким дорожнім покриттям ви рухаєтеся, і до стереоскопічних камер, що зчитують дорогу попереду – новий XF пропонує всі інтелектуальні технології, необхідні для зменшення навантаження на водія, додаючи розслабленості та задоволення навіть найдовшім подорожам.

Ідеально зібраний рух: система контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях

Навіть найдосвідченішим водіям не завжди вдається плавно зрушити з місця на поверхнях з низьким коефіцієнтом тертя, таких як сніг, лід або волога трава, особливо коли це стосується автомобіля з заднім приводом. А під час рушання вгору це майже неможливо, адже навіть найменшого навантаження на педаль акселератора може бути достатньо для втрати тягового зусилля.

Звичайні системи регулювання тягового зусилля намагаються змоделювати події, що відбуваються, коли колеса починають буксувати, але часто у цей момент вже пізно щось міняти. Саме тому новий XF пропонує революційну технологію компанії Jaguar – систему контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях.

Використовуючи знання, отримані за багаторічний досвід компанії Jaguar Land Rover щодо розробки технологій для руху бездоріжжям, система контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях забезпечує суттєву зміну в ефективності, адже автомобіль не потребує впливу на педалі. Все, що залишається водієві – це тримати кермо.

Система працює по типу круїз-контролю на низьких швидкостях і може функціонувати у діапазоні від 3,6 до 30 км/г. Вона активується натисненням кнопки на центральній консолі, а потім водій використовує засоби управління круїз-контролем на кермі для встановлення максимальної швидкості. Після цього автомобіль самостійно робить всю важку роботу.

Висока ефективність системи контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях стає можливою завдяки тому, що вона не тільки забезпечує ідеальний контроль над дросельною заслінкою, а й використовує гальма на протидію прискорення, а тому від нерухомого положення двигун застосовує дуже малий крутний момент до ведучих коліс. Ця неперевершена технологія гарантує плавний рух з малим буксуванням або зовсім без нього.

Система контролю тягового зусилля на всіх дорожніх покриттях, що працює зі всіма двигунами з автоматичною трансмісією, сумісна з заднім і повним приводом, а її ефективність додатково підвищується за допомогою встановлення зимових шин.

Далекоглядність понад усе: стереоскопічна камера в основі інтелектуальних технологій безпеки

Високоавтоматизовані функції водіння завтрашнього дня є можливими тільки завдяки використанню надзвичайно точних і надійних датчиків. Сьогодні такі технології вже доступні у новому XF, адже це один з небагатьох автомобілів, що використовує стереоскопічну камеру переднього огляду.

Цей ультрасучасний датчик, встановлений перед внутрішнім дзеркалом, створює тривимірний огляд дороги попереду. Інформація надходить у складну програму обробки зображення, а вихідні дані використовуються великою кількістю вдосконалених систем допомоги водієві.

Однією з найважливіших є система автономного екстреного гальмування, адже вона здатна значно зменшити статистику дорожньо-транспортних пригод. Якщо блок управління визначає, що є ймовірність зіткнення з автомобілем попереду, відбувається підготовка гальмівної системи, а водієві подається звукове та візуальне попередження. Якщо жодного заходу для уникнення зіткнення не вжито, і аварія вважається неминучою, застосовується повне гальмування з метою попередження або пом‘якшення удару.

Також стереоскопічна камера дає можливість функціонування систем підтримки смуги руху та попередження про виїзд з неї. Відслідковуючи розташування автомобіля відносно дорожньої розмітки по боках, система попередження про зміну смуги руху здатна поінформувати водія про небажані маневри за допомогою сигналу на панелі приладів і вібрації керма.

Якщо водій знаходиться занадто близько до дорожньої розмітки, система підтримки смуги руху спрямовує водія до центру дороги за допомогою м‘яких зусиль контр-обертання. Об‘єм крутного моменту, що застосовується до керма, дуже малий, і водій може у будь-який момент його здолати.

Вихід за межі смуги руху може спричинятися втомленістю водія і втратою уваги. Це можна виявити за допомогою періодів, коли рухи керма незначні або взагалі відсутні, за якими слідують раптові або надмірні дії. Система контролю стану водія нового XF, що, крім іншого, перевіряє використання педалей гальм і акселератора, а також різних кнопок на панелі приладів, виявляє таку поведінку та за допомогою багатоетапного візуального попередження на приладовій панелі підказує водієві про те, що час перепочити.

Система розпізнавання дорожніх знаків використовує стереоскопічну камеру для інформування водія про обмеження швидкісного режиму. Вона охоплює як тимчасові знаки, що застосовуються під час проведення ремонту дорожнього покриття, так і змінні обмеження на автошляхах. Дані камери завжди зіставляються з GPS-інформацією, та випробування демонструють надзвичайну точність і акуратність системи нового XF. Якщо водій обере функцію попередження про перевищення швидкісного режиму, кожного разу, коли автомобіль вийде за межі встановленого ліміту, навколо зображення дорожнього знаку мигатиме кружечок.

Автоматичні налаштування: інтелектуальний обмежувач швидкості

Рух шляхами, де швидкісний режим постійно змінюється, може створити додаткове навантаження на водія. Для полегшення життя компанія Jaguar розробила інтелектуальний обмежувач швидкості, що використовує дані системи розпізнавання дорожніх знаків для встановлення необхідного значення, а також автоматичного підвищення та зниження швидкості.

Якщо система розпізнавання дорожніх знаків виявляє попереду зміну в швидкісному режимі, що вище, ніж поточне значення, встановлене в обмежувачі, система може поступово прискорюватися до нового рівня швидкості та навпаки. Якщо він приймає нові налаштування натиснення кнопки «Відновити» на круїз-контролі, автомобіль здатний плавно розігнатися чи сповільнитися до нової межі швидкості.

Крім того, водій може налаштувати інтелектуальний обмежувач швидкості таким чином, щоб автомобіль автоматично приймав вищу встановлену межу. У разі виявлення нижчого швидкісного режиму автомобіль здатний за рішенням водія сповільнитися завдяки руху по інерції.

У полі зору: лазерне проектування панелі приладів на лобове скло

Новий XF – це найновіший седан Jaguar, що обладнується технологією лазерного проектування панелі приладів на лобове скло. Виводячи ключову інформацію, таку як швидкість автомобіля, індикатор перемикання передач і навігаційні вказівки прямо перед очима водія, система дає можливість зосередитися на найголовнішому – дорозі попереду.

Кольорові зображення надзвичайно чіткі, та їх можна налаштовувати як за висотою, так і за яскравістю, а знайти ідеальні настройки дуже легко. Систему за бажання можна відключити.

Лазерна технологія пропонує декілька переваг у порівнянні зі звичайними TFT-системами. Створені зображення відрізняються неперевершеною насиченістю кольорів і відмінним контрастом, а тому вони дуже стійкі до зникнення на фоні яскравих сонячних променів. Крім того, зображення залишаються чітко видимими, навіть якщо водій одягає поляризовані окуляри. І система не тільки компактна, а й на третину легша за попередників, адже у контексті неухильного прагнення компанії Jaguar до зниження ваги рахується кожен її грам.

 

Тримайте безпечну дистанцію: адаптивний круїз-контроль з функцією підтримки дистанції під час руху

Адаптивний круїз-контроль, знайомий по попередній версій XF, наразі отримав перевтілення завдяки функції, створеної для максимального полегшення монотонного руху у заторах. Використовуючи радар-сканер з частотою 77 ГГц великого радіусу дії, система підтримуватиме безпечну дистанцію до автомобіля попереду аж до повної зупинки. Функція підтримки дистанції під час руху у заторах дає можливість новому XF відслідковувати транспорт попереду, коли рух відновлюється.

Постійний погляд назад: системи виявлення автомобілів, що наближуються ззаду, та розпізнавання перешкод під час руху заднім ходом

Радар здатний оглядати також і зону позаду автомобіля, що значно полегшує маневр обгону. Датчики середнього радіусу дії попередять водія про присутність автомобіля, що швидко наближується ззаду, якщо відстань становить у межах 70 метрів. Коли автомобілі входять у «сліпу» зону, у якості попередження у боковому дзеркалі мигатиме сигнал. Якщо інший автомобіль знаходиться у «сліпій» зоні, сигнал горітиме постійно.

На нижчих швидкостях, наприклад, під час руху заднім ходом з місця парковки на завантаженій автостоянці, ті ж радарні датчики здатні попередити водія про автомобілі, що наближуються та можуть знаходитися поза периферійного зору водія.

Ідеальне розташування автомобіля: система допомоги під час паркування

Величезні зусилля, яких доводиться докладати, намагаючись втиснути великий автомобіль на вузьке місце для стоянки, наразі відійшли у минуле. Новий XF пропонує напівавтоматичну функцію допомоги під час як перпендикулярного, так і паралельного паркування. Ультразвукові датчики вимірюють простір і, якщо він підходить, допомагають здійснювати необхідні маневри для належного розташування автомобіля на стоянці. Водієві залишається контролювати педалі акселератора та гальм. У разі паралельного паркування система здатна вивести автомобіль з місця стоянки.

Ця технологія доповнюється системою кругового огляду. П‘ять камер у поєднанні забезпечують огляд на 360° навколо автомобіля, включаючи вид зверху, що робить маневрування легшим і безпечнішим.

Jaguar XF з 2,0-літровим дизельним двигуном потужністю 163 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

1 999

К-сть циліндрів

4 з рядним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

83,0/ 92,4

Ступінь стиснення

15,5:1

Впорскування палива

Акумуляторна паливна система з тиском 1 800 бар

Система наддува

Один турбонагнітач зі змінною геометрією

Потужність, к.с. (кВт)

163 (120) @ 4 000 об./хв.

Крутний момент, Нм

380 @ 1 750-2 500 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP45 8-швидкісна автоматична [6-швидкісна механічна]

Передатне число (:1)

 

4,714  [4,110]

3,143  [2,248]

2,106  [1.403]

1,667  [1,000]

1.285  [0,802]

1,000  [0,659]

0,839  [   -   ]

0,667  [   -   ]

Задня

3,295  [3,727]

Головна передача

2,73  [2,81]

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 555 [1 545]

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

55

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

8,7 [8.7]

Максимальна швидкість,(км/г)

227 / 229  

Споживання палива, літрів/100 км у європейському змішаному циклі

4,2 / 3,9

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

109 [104]

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк
Показники у квадратних дужках стосуються механічної трансмісії

 

Jaguar XF з 2,0-літровим дизельним двигуном потужністю 180 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

1 999

К-сть циліндрів

4 з рядним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

83,0/ 92,4

Ступінь стиснення

15,5:1

Впорскування палива

Акумуляторна паливна система з тиском 1 800 бар

Система наддува

Один турбонагнітач зі змінною геометрією

Потужність, к.с. (кВт)

180 (132) @ 4 000 об./хв.

Крутний момент, Нм

430 @ 1 750-2 500 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP45 8-швидкісна автоматична [6-швидкісна механічна]

Передатне число (:1)

 

4,714  [4,110]

3,143  [2,248]

2,106  [1,403]

1,667  [1,000]

1,285  [0,802]

1,000  [0,659]

0,839  [   -   ]

0,667  [   -   ]

Задня

3,295  [3,727]

Головна передача

2,73  [3,07]

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 595 [1 585]

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

66

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

8,1 [8,0]

Максимальна швидкість, (км/г)

229 / 230

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

4,3 / 4,3

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

114 [114]

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк
Показники у квадратних дужках стосуються механічної трансмісії

Jaguar XF з 2,0-літровим бензиновим двигуном потужністю 240 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

1 999

К-сть циліндрів

4 з рядним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

87,5/ 83,1

Ступінь стиснення

10,0:1

Впорскування палива

Пряме впорскування під тиском 150 бар

Система наддува

Один односпіральний нагнітач

Потужність, к.с. (кВт)

240 (177) @ 5 500 об./хв.

Крутний момент, Нм

340 @ 1 750-4 000 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP45 8-швидкісна автоматична

Передатне число (:1)

 

4,714

3,143

2,106

1,667

1,285

1,000

0,839

0,667

Задня

3,295

Головна передача

3,42

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 590

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

74

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

7,0

Максимальна швидкість, (км/г)

248

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

7,5

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

179

 

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк

Jaguar XF з 3,0-літровим дизельним двигуном

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

2 993

К-сть циліндрів

6 з V-подібним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

84,0/ 90,0

Ступінь стиснення

16,1:1

Впорскування палива

Акумуляторна паливна система з тиском 2 000 бар

Система наддува

Паралельно-послідовний турбонагнітач

Потужність, к.с. (кВт)

300 (221) @ 4 000 об./хв.

Крутний момент, Нм

700 @ 2 000 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP70 8-швидкісна автоматична

Передатне число (:1)

 

4,714

3,143

2,106

1,667

1,285

1,000

0,839

0,667

Задня

3,317

Головна передача

2,19

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 750

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

66

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

6,4

Максимальна швидкість, (км/г)

250

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

5,5

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

144

 

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк

 

 

Jaguar XF з 3,0-літровим бензиновим двигуном з нагнітачем потужністю 340 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

2,995

К-сть циліндрів

6 з V-подібним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

84,5/ 89,0

Ступінь стиснення

10,5:1

Впорскування палива

Пряме впорскування під тиском 150 бар

Система наддува

Двовихревий нагнітач

Потужність, к.с. (кВт)

340 (250) @ 6 500 об./хв.

Крутний момент, Нм

450 @ 4 500 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP45 8-швидкісна автоматична

Передатне число (:1)

 

4,714

3,143

2,106

1,667

1,285

1,000

0,839

0,667

Задня

3,317

Головна передача

3,23

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 710

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

74

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

5,4

Максимальна швидкість, (км/г)

250

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

8,3

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

198

 

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк

Jaguar XF з 3,0-літровим бензиновим двигуном з нагнітачем і повним приводом потужністю 340 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

2 995

К-сть циліндрів

6 з V-подібним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

84,5/ 89,0

Ступінь стиснення

10,5:1

Впорскування палива

Пряме впорскування під тиском 150 бар

Система наддува

Двовихревий нагнітач

Потужність, к.с. (кВт)

340 (250) @ 6 500 об./хв.

Крутний момент, Нм

450 @ 4 500 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP70 8-швидкісна автоматична

Передатне число (:1)

 

4,714

3,143

2.106

1,667

1,285

1,000

0,839

0,667

Задня

3,317

Головна передача

3,23

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 760

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

74

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

5,4

Максимальна швидкість, (км/г)

250

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

8,6

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

204

 

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк

Jaguar XF 3,0-літровим бензиновим двигуном з нагнітачем потужністю 380 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

2 995

К-сть циліндрів

6 з V-подібним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

84,5/ 89,0

Ступінь стиснення

10,5:1

Впорскування палива

Пряме впорскування під тиском 150 бар

Система наддува

Двовихревий нагнітач

Потужність, к.с. (кВт)

380 (280) @ 6 500 об./хв.

Крутний момент, Нм

450 @ 4 500 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP45 8-швидкісна автоматична

Передатне число (:1)

 

4,714

3,143

2,106

1,667

1,285

1,000

0.839

0,667

Задня

3,317

Головна передача

3.23

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 710

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

74

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

5,4

Максимальна швидкість, (км/г)

250

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

8,3

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

198

 

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк

 

Jaguar XF з 3,0-літровим бензиновим двигуном з нагнітачем і повним приводом потужністю 380 к.с.

ДВИГУН І ТРАНСМІСІЯ

 

Об‘єм двигуна (куб. см)

2 995

К-сть циліндрів

6 з V-подібним розташуванням

К-сть клапанів на циліндр

4; два верхніх розподільних вали, синхронізація впускного та випускного колектора розподільного валу

Діаметр циліндра та рух поршня (мм)

84,5/ 89,0

Ступінь стиснення

10,5:1

Впорскування палива

Пряме впорскування під тиском 150 бар

Система наддува

Двовихревий нагнітач

Потужність, к.с. (кВт)

380 (280) @ 6 500 об./хв.

Крутний момент, Нм

450 @ 4 500 об./хв.

Трансмісія

ZF 8HP70 8-швидкісна автоматична

Передатне число (:1)

 

4,714

3,143

2,106

1,667

1,285

1,000

0,839

0,667

Задня

3,317

Головна передача

3,23

ШАСІ

 

Передня підвіска

Незалежна двохважільна

Задня підвіска

Integral Link

Рульове управління

Рейкова передача; електромеханічний підсилювач керма

ГАБАРИТИ

 

Довжина (мм)

4 954

Ширина з/без дзеркал (мм)

2 091/ 1 880

Висота (мм)

1 457

Колісна база (мм)

2 960

Колія передня/задня (мм)

1 605/ 1 594

Власна вага (кг)

Від 1 760

Об‘єм багажника (літрів)

540

Корисний об‘єм паливного баку (літрів)

74

ПОТУЖНІСТЬ І ПАЛИВНА ЕКОНОМІЧНІСТЬ

 

0-100 км/г (с)

5,4

Максимальна швидкість, (км/г)

250

Споживання палива, (літрів/100 км) у європейському змішаному циклі

8,6

Викиди CO2 (г/км) у європейському змішаному циклі

204

 

Дані виробника, правильні на момент виходу у друк

 

Про компанію:

ТОВ «Віннер Імпортс Україна, Лтд» - офіційний імпортер автомобілів Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover та Porsche в Україні. Компанія розпочала свою діяльність у 1992 році та є одним із лідерів автомобільного бізнесу в Україні з відмінною репутацією та світовими стандартами якості. Десятки нагород і перемог у національних бізнес-рейтингах, автомобільних конкурсах красномовно свідчать про високі стандарти роботи та прогресивний підхід до ведення бізнесу в Україні. Дилерська мережа налічує 60 центрів з продажу та сервісного обслуговування автомобілів п’яти брендів по всій Україні. Детальніше про «Віннер» на www.winner.ua

За додатковою інформацією звертайтесь:

Ковальчук Вікторія, Менеджер з реклами та PR Jaguar Land Rover

044 585 63 00 (вн. 2760), vkovalchuk@winner.ua


ВІДЕО Jaguar XF - нова динаміка керування