Skip primary navigation

НОВИНИ

12 червня 2012

JAGUAR HERITAGE RACING 2012

Компанія Jaguar оголосила про запуск програми Jaguar Heritage Racing, в рамках якої знову візьме участь у захоплюючих змаганнях історичного автоспорту. Вперше, з 1956 р. моделі C-type і D-type виступлять на багаточисельних змаганнях, включаючи гонки в Гудвуді і Нюрбургрінзі. Крім того, впродовж всього сезону Jaguar Heritage Racing підтримуватиме безліч інших заходів зі світу історичного автоспорту. Серед них Mille Miglia, Pebble Beach Concours D\'Elegance і всі етапи Кубка E-type у Великобританії, що в 2011 р. викликали неймовірний інтерес у прихильників автомобілів у світі і привернули увагу до історичного автоспорту і, зокрема, до Jaguar.

Компанія Jaguar Land Rover запустила наймасштабнішу за всю історію марки інвестиційну програму, направлену на розвиток поточного модельного ряду і розробки нових продуктів. Адріан Холмарк (Adrian Hallmark), бренд-директор Jaguar в світі відмітив: \"Jaguar пишається своєю спадщиною. Це жива історія, що постійно розвивається\".

Сучасні інженерні рішення і інноваційний підхід є невід\'ємною частиною нашої історії. У 2012 році Jaguar відзначає 60-й ювілей використання дискових гальм для автомобілів і 10-ту річницю презентації, навіяну аерокосмічними розробками, технології алюмінієвого монокока, що використовується в моделях XJ і XK. Дизайн, що випереджає час, також є частиною нашої спадщини. Оригінальне дизайнерське виконання концепту C-Х16 сьогодні таке ж революційне, як і SS Jaguar 100 в 1935 р. Спорт - невід\'ємна частина історії і культури Jaguar. Саме тому ми запускаємо програму Jaguar Heritage Racing, в рамках якої моделі Jaguar C-type і D-type з\'являться у всій бойовій красі».

Першим заходом, в якому візьме участь команда Jaguar Heritage Racing - гонка Mille Miglia 2012 в травні. Цього року Mille Miglia має особливе значення для Jaguar, оскільки рівно 60 років тому сер Стірлінг Мосс і Норман Дьюїс (у той час головний тест-пілот Jaguar) вийшли на старт на першому автомобілі C-type з дисковими гальмами. Пізніше, в тому ж році, сер Стірлінг Мосс отримав першу перемогу на автомобілі з дисковими гальмами — це сталося в Реймсі на іншому C-type. Ця подія мала стратегічне значення і проклала дорогу до масштабного використання цієї технології, що сьогодні сприймається буденно.

У серпні команда Jaguar Heritage Racing вийде на старт гонки ретроавтомобілів Nürburgring AVD Oldtimer Grand Prix. «Північну петлю» Нюрбургрінга часто називають «зеленим пеклом», вона вважається однією з найскладніших треків в світі. Саме тому в Jaguar є спеціальний тестовий центр, на базі якого проводяться суворі випробування автомобілів на міцність і ходові якості.

Франк Клаас, глава міжнародного інформаційного відділу Jaguar Land Rover: «Північна петля» Нюрбургрінга — це унікальний полігон для автомобілів, на якому команда розробників Jaguar постійно випробовує всі теперішні і майбутні моделі з метою доведення їх якості, надійності і динамічних показників до досконалості. Цього року на старт в Нюрбургрінзі вийдуть історичні автомобілі Jaguar — це буде фантастичне видовище».

З Німеччини команда повернеться до берегів Англії для участі у фестивалі Goodwood Revival у вересні. Без сумнівів,перлина в сузір\'ї історичних автогонок Revival створює сліпучу атмосферу ностальгії для не менш вражаючих змагань, в яких візьмуть участь гоночні автомобілі C-type і D-type команди Jaguar Heritage Racing.

Проведення програми Jaguar Heritage Racing здійснюється компанією JD Classics, розташованою в Молдоні (Ессекс). JD Classics є давнім гравцем у світі історичного автоспорту, і на цей раз вона готуватиме Jaguar C-type і D-type для участі в гонках, а також відповідатиме за проведення гоночного дня в цілому. — сказав Дерек Худий (Derek Hood), керуючий директор JD Classics. — Автомобілі Jaguar є основою нашого бізнесу вже багато років, і ми з величезною радістю прийняли пропозицію працювати разом з Jaguar Heritage Racing і забезпечити виступ компанії на сучасних історичних авто гонках на рівні не нижче, ніж за часів далекого минулого».

Програма Jaguar Heritage Racing проходить під егідою Jaguar Heritage — добродійного фонду, який зберігає обширну колекцію безцінних моделей Jaguar минулого, включаючи унікальний прототип XJ13. Автомобілі, що зберігаються у фонді, не виходять на старт змагань, але як і раніше демонструватимуться на самих різних заходах в 2012 році.

Jaguar Heritage Racing візьме участь у наступних найважливіших подіях 2012 року:

? Mille Miglia (Італія): 17-20 травня
? Гонка ретро-автомобілів Nürburgring AVD Oldtimer Grand prix: 10-12 серпня
? Goodwood Revival: 14-16 вересня

Найважливіші перемоги Jaguar в автоспорті:
? Перша перемога, отримана Jaguar C-type (XKC 005) з дисковими гальмами в 1952 р. Сер Стірлінг Мосс отримав перемогу на гонках у Реймсі, яка відбувалася в рамках Гран-прі Франції.

? Компанія Jaguar сім раз вигравала Ле-Ман:

Year

Model

Race no

Drivers

Result

Notes (distance and average speeds rounded off to nearest whole figure)

1951

C-type

20

Peter Walker, Peter Whitehead

1st

First Jaguar win; 2244 miles, 93 mph

1953

C-type

18

Tony Rolt, Duncan Hamilton

1st

Second Jaguar win; 2540 miles, 106 mph

1955

D-type

6

Mike Hawthorn, Ivor Bueb

1st

Third Jaguar win; 2570 miles, 107 mph

1956

D-type

4

Ron Flockhart, Ninian Sanderson

1st

Ecurie Ecosse entry; fourth Jaguar win; 2507 miles, 104 mph

1957

D-type

3

Ron Flockhart, Ivor Bueb

1st

Ecurie Ecosse entry; fifth Jaguar win; 2732 miles, 114 mph

1988

XJR-9LM

2

Jan Lammers, Johnny Dumfries, Andy Wallace

1st

TWR Jaguar Sport entry; sixth Jaguar win; 394 laps, 3313 miles, 138 mph

1990

XJR-12

3

John Nielsen, Price Cobb, Martin Brundle

1st

TWR Jaguar Sport entry; seventh Jaguar win; 359 laps, 3034 miles, 127 mph

? Jaguar виграв чемпіонат пілотів European Touring Car разом з Томом Уокиншоу в 1984 р. (TWR XJ-S)
? Jaguar виграв кубок конструкторів на Чемпіонаті світу серед спортивних автомобілів в: 1987, 1988, 1991J

Інші важливі перемоги:
? 1950: Tourist Trophy, Дандрод — XK 120, 1-е місце, Стірлінг Мосс
? 1951: Tourist Trophy, Дандрод — C-type, 1-е місце, Стірлінг Мосс
? 1953: 12-ти годинна гонка спортивних автомобілів, Реймс — C-type, 1-е місце, Стірлінг Мосс і Пітер Уайтхед
? 1954: 12-ти годинна гонка спортивних автомобілів, Реймс — D-type, 1-е місце, Пітер Уайтхеди Кен Уортон
? 1955: 12-ти годинна гонка, Себрінг, США — D-type, 1-місце, Майк Хоуторн і Пітел Уолтерс
? 1956: 12-ти годинна гонка спортивних автомобілів, Реймс — D-type, 1-е місце, Данкан Хэмілтон і Айвор Бёб
? 1988: 24-ти годинна гонка, Дайтона, США — XJR-9D, 1-е місце, Брандл, Безел, Нільсен і Ламмерс
? 1990: 24-ти годинна гонка, Дайтона, США — XJR-12D, 1-е місце, Джонс, Ламмерс і Уоллес ~

Jaguar сьогодні:

“Модельний ряд 2012 року – найкраще, що ми можемо запропонувати сьогодні. Кожна з наших моделей повністю відповідає нашим ідеалам – інноваційність, стильний дизайн і високі технічні характеристики. Наші дизайнери і інженери прагнуть постійно утримувати марку Jaguar серед лідерів, створюючи автомобілі, відмінні від традиційних представників класу \"преміум\" і при цьому доступні для більшого числа споживачів”.

Адріан Холлмарк (Adrian Hallmark), глава Jaguar Cars

Компанія Jaguar Land Rover підписала інвестиційний план на найближчі 5 років, згідно з яким в розвиток модельного ряду інвестуватиметься порядку 1,5 мільярдів фунтів стерлінгів. Це означає, що протягом 5 років буде представлено 40 значних новинок Jaguar.

ВІДЕО